Zonguldak Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Zonguldak Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Zonguldak Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Zonguldak'taki liselerin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri okulun yapısına, bölgesine ve sınava giren öğrenciye yönelik her yıl değişkenlik göstermektedir. Genellikle sınavla alan okullardan Fen Liseleri ve Anadolu Liseleri gibi okullar, diğerlerine kıyasla daha yüksek puanlar ve yüzdelik dilimler talep edebilirler. Fen Liseleri özellikle matematik ve fen alanlarında üst düzeyde başarı gösteren öğrencileri hedeflerken, Anadolu Liseleri daha geniş kapsamlı öğrencilere hitap etmekle birlikte yüksek puanlar isteyebilmektedir. Özel okullar genellikle daha esnek bir kabul politikasına sahip olabilirler, ancak yine de yüksek başarı standartlarına bağlı kalabilirler. Fakat, her bölgenin ve semtin liseleri arasında önemli farklılıklar bulunabilmekte, dolayısıyla öğrencilerin tercih yapmadan önce güncel bilgilere erişmeleri önemlidir. Bu şekilde, en uygun seçenekleri belirleyebilirler. Öğrencilerimizin fikir sahibi olmaları açısından Zonguldak'taki Fen Liselerinin, Anadolu Liselerinin, Sosyal Bilimler liselerinin ve sınavsız OBP ile öğrenci alan okulların taban puanları ve yüzdelik dilimlerini aşağıda kapsamlı şekilde tablolar halinde sunduk.

Zonguldak Fen Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Fen liseleri; fen ve matematik alanlarındaki kendini geliştirmiş veya geliştirmek isteyen öğrencileri, matematik ve fen bilimleri alanında yüksek öğrenime hazırlar. Genellikle Merkezi Sınav Puan ortalaması yüksek liselerdir. Fen Liseleri, yüksek akademik standartları ve rekabetçi kabul süreçleriyle öne çıkar. Zonguldak'taki Fen Liselerinin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri öğrencilerin, tercihlerini yapmadan önce bu bilgileri değerlendirmeleri ve hedefleriyle uyumlu bir eğitim ortamı seçmeleri için önemli veriler sunar. Öğrencilerimizin daha sağlam adım atmaları açısından Zonguldak Fen Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizler için aşağıda bilgi amaçlı tablo halinde sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
İbrahim-Süheyla İzmirli Fen Lisesi Fen Lisesi 434.6028 4.65 İngilizce EREĞLİ ZONGULDAK
Zonguldak Fen Lisesi Fen Lisesi 422.8949 6.25 İngilizce MERKEZ ZONGULDAK
Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Fen Lisesi Fen Lisesi 383.7108 12.94 İngilizce ÇAYCUMA ZONGULDAK
Alaplı Borsa İstanbul Fen Lisesi Fen Lisesi 376.3995 14.42 İngilizce ALAPLI ZONGULDAK
Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi Fen Lisesi 372.9962 15.13 İngilizce DEVREK ZONGULDAK

Nasıl İlerlediğimizi Biliyorsun
Hedefin İçin Hadi Başlayalım!

Danışmanlık Al

Zonguldak Anadolu Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu Lisesi; bünyesindeki öğrencilerin ilgi, yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazırlanmalarını sağlamaktır. Anadolu Lisesi mezunları; Sayısaldan (Tıp, Eczacılık, Mühendislik, Mimarlık, Fizik vb.), Eşit Ağırlıktan (Hukuk, İşletme, Psikoloji, PDR vb.), Sözelden (Halkla İlişkiler, Gazetecilik, RTS, Tarih vb.), Yabancı dilden (İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim ve Tercümanlık vb.) gibi birçok bölümü tercih edip yerleşebilmektedir. Zonguldak'taki Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişiklik gösterebilmektedir. Bu bilgiler, genellikle her yıl MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenir. Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin sınav performanslarına, o yılki kontenjan durumuna ve tercih edilen okulun geçmiş yıllardaki popülerliğine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle, her yıl liselere yerleştirme süreci tamamlandıktan sonra, güncel taban puanları ve yüzdelik dilimlerini takip etmeleri öğrencilerimizin yararına olacaktır. Aşağıda öğrencilerimizin fikir sahibi olmaları açısından Zonguldak Anadolu Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini tablo halinde sizlere sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Zonguldak Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 394.63 10.88 İngilizce MERKEZ ZONGULDAK
Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 366.7768 16.48 İngilizce EREĞLİ ZONGULDAK
Mehmet Çelikel Lisesi Anadolu Lisesi 359.9764 18.05 İngilizce MERKEZ ZONGULDAK
Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 341.1228 22.8 İngilizce ÇAYCUMA ZONGULDAK
Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 287.7402 41.23 İngilizce MERKEZ ZONGULDAK
Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 284.5502 42.61 İngilizce EREĞLİ ZONGULDAK
Kilimli Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 276.0861 46.49 İngilizce KİLİMLİ ZONGULDAK
Çaycuma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 247.3234 61.86 İngilizce ÇAYCUMA ZONGULDAK
Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 245.3658 63.06 İngilizce EREĞLİ ZONGULDAK
Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 244.7862 63.42 İngilizce EREĞLİ ZONGULDAK
Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 243.0989 64.46 İngilizce EREĞLİ ZONGULDAK
Şehit Sacit Olcay Kabaklıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 204.8893 89.72 İngilizce ÇAYCUMA ZONGULDAK
Çaycuma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 195.4275 94.34 İngilizce ÇAYCUMA ZONGULDAK

 

Zonguldak Sosyal Bilimler Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Sosyal Bilimler Lisesi; Sosyal Bilimler ve Edebiyat alanında ihtiyaç duyulan nitelikli bilim adamlarını yetiştirmek amaçlı bu alanda öğrencileri yüksek öğretime hazırlar. Zonguldak'taki Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişmektedir. MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenen bu veriler, öğrencilerin tercihlerini belirlemede önemli bir kriterdir. Ancak her yılın sonunda duyurulan bu bilgiler, öğrenci başarısı, okul kontenjanları ve tercih edilen okulların taleplerine göre değişebilmektedir. Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin liselere yerleştirme sürecinde hangi okullara başvuracaklarını belirlemede kritik bir rol oynar. Öğrencilerimizin eğitim hayatına daha emin adım atmaları adına Zonguldak sosyal bilimler liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini bilgi edinmeniz açısından tablo halinde aşağıda derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Saime Toptan Sosyal Bilimler Lisesi Sosyal Bilimler Lisesi 332.7548 25.16 İngilizce MERKEZ ZONGULDAK

 

Zonguldak Anadolu İmam Hatip Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu İmam Hatip Liseleri, genel liselere benzer bir müfredat sunulmasıyla birlikte İslami ilimlerin öğretilmesi de bu okullara dahildir. Zonguldak'taki Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, her yıl Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan liselere yerleştirme sürecinde belirlenir. Bu süreç, öğrencilerin sınav performanslarına ve tercih ettikleri okulların kontenjan durumlarına bağlı olarak gerçekleşir. Anadolu İmam Hatip Liseleri, öğrencilere dini eğitim ve genel müfredatı içeren bir eğitim programı sunar. Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin eğitim hayatlarında önemli bir rol oynar. Bu veriler, öğrencilerin gelecekteki eğitim ve kariyer hedeflerine ulaşmalarında önemli bir faktördür. Bu nedenle, öğrencilerin ve velilerin tercih sürecinde bu bilgilere dikkatle bakmaları ve en uygun eğitim seçeneklerini belirlemeleri önemlidir. Siz değerli öğrencilerimize rehber niteliği olması açısından Zonguldak anadolu imam hatip liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizlere bilgi vermesi açısından tablo halinde derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 312.3655 31.72 İngilizce EREĞLİ ZONGULDAK
Alaplı Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 311.2883 32.09 İngilizce ALAPLI ZONGULDAK
Şehit Gökhan Esen Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 310.087 32.51 İngilizce MERKEZ ZONGULDAK
Çaycuma Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 296.0128 37.81 İngilizce ÇAYCUMA ZONGULDAK
Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 247.6513 61.65 İngilizce MERKEZ ZONGULDAK
Devrek Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 209.4366 87 İngilizce DEVREK ZONGULDAK
Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 195.1069 94.48 İngilizce DEVREK ZONGULDAK
Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi H.S Anadolu İmam Hatip Lisesi 176.2959 99 İngilizce MERKEZ ZONGULDAK

 

Zonguldak En İyi Fen Liseleri Hangileri?

Zonguldak en iyi fen liselerini siz değerli öğrencilerimiz için güncel veriler esas alınarak sizlere sunulmuştur.

 • Yozgat Şehitler Fen Lisesi
 • İbrahim-Süheyla İzmirli Fen Lisesi
 • Zonguldak Fen Lisesi
 • Erdoğan Akdağ Fen Lisesi
 •  

Zonguldak En İyi Anadolu Liseleri Hangileri?

Zonguldak en iyi anadolu liselerini öğrencilerimizin bilgi edinmeleri açısından sizler için derledik.

 • Zonguldak Borsa İstanbul Anadolu Lisesi
 • Yozgat Lisesi
 • Ereğli Anadolu Lisesi
 • Mehmet Çelikel Lisesi
 •  

Zonguldak En İyi Sosyal Bilimler Liseleri Hangileri?

Zonguldak en iyi sosyal bilimler liselerini öğrencilerimizin kapsamlı bilgi ve fikir edinmeleri açısından sizler için aşağıda açıkladık.

 • Saime Toptan Sosyal Bilimler Lisesi
 •  

Öğrencilerimizin arasına katılmak istiyorsanız bizi ve mantığımızı iyi anlamanızı istiyoruz. Eğer bizi tanıyorsanız buradan başvuru yapabilirsiniz.

Kategoriler