2024 LGS İngilizce Konuları ve Soru Dağılımı

2024 LGS İngilizce Konuları ve Soru Dağılımı

LGS İngilizce Konuları ve Soru Dağılımı

LGS kapsamında öğrencilere, Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil (İngilizce) ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sorular yöneltilir. 2024 LGS İngilizce konuları ve soru dağılımını öğrenciler her yıl düzenli olarak kontrol eder ve çalışmalarını ona göre şekillendirir. Biz de bu makalede sizlere en güncel bilgileri detaylı sunmaya çalıştık. “LGS İngilizce kaç soru, LGS İngilizce 1 soru kaç puan getirir, LGS İngilizce konuları nelerdir, LGS İngilizce konu ve soru dağılımınasıldır?” gibi soruların cevaplarını detaylı açıkladık.

LGS İngilizcede Kaç Soru Var?

LGS İngilizce dersi öğrenciler için katsayısı çok değerli bir derstir. LGS İngilizce dersinin soru sayısı 10’dur.

LGS İngilizce 1 Soru Kaç Puan?

LGS puanı hesaplanırken iki önemli koşul değerlendirilir. LGS’ de alınan puan ve öğrencinin OBP’ si önemli yer tutar. İngilizce dersinin puanı sınava giren öğrencilerin girdiği yıla ve testin standart sapmasına göre minimal değerlerde farklılık gösterse de ağırlık katsayısı 1’dir. LGS İngilizce ve diğer derslerin ağırlık katsayıları ise şu şekildedir:

Alt Testler

Ağırlık Katsayıları

Türkçe

4

Matematik

4

Fen Bilimleri

4

T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük

1

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

1

Yabancı Dil (İngilizce)

1

2024 LGS İngilizce Konuları Nelerdir?

LGS İngilizce konuları dönem dönem aşağıdaki gibidir.

8. Sınıf 1. Dönem İngilizce Konuları

 • Friendship
 • Teen Life
 • In The Kitchen
 • On The Phone
 • The Internet
 •  

8. Sınıf 2. Dönem İngilizce Konuları

 • Adventures
 • Tourism
 • Chores
 • Science
 • Natural Forces
 • Nasıl İlerlediğimizi Biliyorsun
  Hedefin İçin Hadi Başlayalım!

  Danışmanlık Al

LGS İngilizce Konu ve Soru Dağılımı

LGS İngilizce konu ve soru dağılımı yıllara göre şu şekildedir:

LGS İngilizce Soru Dağılımı

Konu Adı

2023

2022

2021

2020

Friendship

4

2

1

2

Teen Life

1

1

2

In The Kitchen

2

1

2

2

On The Phone

2

1

1

2

The Internet

2

1

1

2

Adventures

1

1

Tourism

1

1

Chores

1

1

Science

1

1

Natural Forces

Toplam

10

10

10

10

 

LGS İngilizce Nasıl Çalışılır?

LGS İngilizce dersi oldukça önemli ve katsayısı oldukça önemli bir noktadır. ingilizce dersini doğru çalışmak, doğru planlamak ve sınavda nete çevirmek için planlı çalışılmalıdır. Her gün belirli bir zaman diliminde İngilizce çalışmak, dil becerilerini geliştirmek için önemlidir. Düzenli çalışma disiplini kazandırır ve sürekli olarak ilerlemenizi sağlar. İngilizce okuma yaparak da kelime dağarcığınızı genişletmenin yanı sıra dilin yapısal özelliklerini ve ifade biçimlerini anlamanıza yardımcı olur. Başlangıç seviyesinde kolay metinlerden başlayarak zamanla daha zorlu yazılar okuyabilirsiniz. Günlük olarak yeni kelimeler öğrenmek ve dilbilgisi kurallarını anlamak önemlidir. Kelime kartları kullanarak veya mobil uygulamalar yardımıyla kelime dağarcığınızı genişletebilirsiniz. Dilbilgisi kitapları veya çevrimiçi kaynaklar aracılığıyla dilbilgisi kurallarını öğrenebilir ve pratik yapabilirsiniz.LGS sınavına uygun kaynaklarla çalışıp ingilizcenizi sınav odaklı testleri çözüp geliştirebilirsiniz.

2024 LGS İngilizce Kaynak Önerileri

LGS İngilizce kaynak önerileri kolaydan zora doğru şu şekildedir:

Kolay:

 1. Nartest Yeşil
 2. Tonguç Dinamo

Orta:

 1. Nartest Mavi
 2. Kafadengi İngilizce Kafasi
 3. Avantaj 4321
 4. Palme Plus
 5. İsem
 6. Kurmay (More And More)

Zor:

 1. Yds Publishing
 2. Team Elt
 3. 3D
 4. Palme Enerji
 5. Yanıt
 6. More And More Reading
 7. Masterclass
LGS Öğrenci Koçluğu Önerileri

LGS öğrenci koçluğu önerilerinin başında "Rehberim Sensin" yer alıyor. LGS sınavına hazırlık sürecinde yanınızda olan, sizin özgün öğrenme stilinize uygun stratejiler geliştiren bir öğrenci danışmanlık platformudur. Bu platform, psikolojik danışmanlık ve öğrenme teknikleri konusunda uzmanlaşmış bir ekip tarafından kurulmuştur. Bu ekip, modern analitik araçlar ve kalıcı öğrenme yöntemleriyle sizin için kişiselleştirilmiş eğitim programları tasarlar.

Birçok öğrenci sıkça karşılaştığı sorunlardan bahseder: Yoğun bir şekilde çalışmasına rağmen ilerleme kaydedememek, ders anlatımlarını anladığını düşünüp ancak testlerde başarılı olamamak, verimli bir çalışma programı oluşturma konusunda zorluk yaşamak gibi. Eğer siz de bu sorunlardan birini ya da birkaçını yaşıyorsanız "Rehberim Sensin" bu noktada uzman ekibiyle yanınızda. Hem psikolojik hem öğrenim teknikleri açısından hem de plan- program yönünden size tam destek oluyor.

Platformumuz, hangi dersin hangi yöntemle çalışılması gerektiğini, etkili öğrenme tekniklerini, sınav başarısını artıracak becerileri ve kalıcı öğrenmeyi nasıl sağlayacağınızı ayrıntılı bir şekilde sizlere sunar. Bu bilgileri elde ettikten sonra, bu yöntemlerin sizin öğrenme stilinize nasıl uyarlanabileceği konusunda analizler yaparak, size özgü bir çalışma programı oluşturulur.

Ancak, bu platformun faydasını maksimum seviyede görmek için, çalışma ortamınızın psikolojik olarak uygun olması ve bize verdiğimiz önerilere tam anlamıyla uymanız gerekmektedir. Eğer verdiğimiz yönergeleri takip eder ve önerdiğimiz programlara sadık kalırsanız, hedeflerinize ulaşma konusunda sizlere garantili bir yardım sunmaktayız.

2024 LGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımı

2024 LGS Türkçe Konuları ve Soru Dağılımı

2024 LGS Fen Bilimleri Konuları ve Soru Dağılımı

2024 LGS İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konuları ve Soru Dağılımı

2024 LGS Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Konuları ve Soru Dağılımı

2024 LGS İngilizce Konuları ve Soru Dağılımı

Öğrencilerimizin arasına katılmak istiyorsanız bizi ve mantığımızı iyi anlamanızı istiyoruz. Eğer bizi tanıyorsanız buradan başvuru yapabilirsiniz.

Kategoriler