2024 LGS Fen Bilimleri Konuları ve Soru Dağılımı

2024 LGS Fen Bilimleri Konuları ve Soru Dağılımı

LGS Fen Bilimleri Konuları ve Soru Dağılımı

LGS kapsamında öğrencilere, Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sorular yöneltilir. 2024 LGS Fen Bilimleri konuları ve soru dağılımını öğrenciler her yıl düzenli olarak kontrol eder ve çalışmalarını ona göre şekillendirir. Biz de bu makalede sizlere en güncel bilgileri detaylı sunmaya çalıştık. “LGS Fen Bilimleri kaç soru, LGS Fen Bilimleri 1 soru kaç puan getirir, LGS Fen Bilimleri konuları nelerdir, LGS Fen Bilimleri konu ve soru dağılımınasıldır?” gibi soruların cevaplarını detaylı açıkladık.

LGS Fen Bilimlerinde Kaç Soru Var?

LGS Fen Bilimleri dersi öğrenciler için katsayısı çok değerli bir derstir. LGS Fen Bilimleri dersinin soru sayısı 20’dir.

LGS Fen Bilimleri 1 Soru Kaç Puan?

LGS puanı hesaplanırken iki önemli koşul değerlendirilir. LGS’ de alınan puan ve öğrencinin OBP’ si önemli yer tutar. Puan hesaplaması yapılırken ağırlıklı katsayılar, Fen Bilimleri dersinin puanı sınava giren öğrencilerin girdiği yıla ve testin standart sapmasına göre minimal değerlerde farklılık gösterse de ağırlık katsayısı 4’tür. LGS Fen Bilimleri ve diğer derslerin ağırlık katsayıları ise şu şekildedir:

Alt Testler

Ağırlık Katsayıları

Türkçe

4

Matematik

4

Fen Bilimleri

4

T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük

1

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

1

Yabancı Dil

1

 

2024 LGS Fen Bilimleri Konuları Nelerdir?

LGS Fen Bilimleri konuları dönem dönem aşağıdaki gibidir.

Lgs 1. Dönem Fen Konuları

 1. Mevsimler ve İklimler
 2. DNA ve Genetik Kod
 3. Basınç
 4. Madde ve Endüstri Periyodik Sistem
 5. Fiziksel ve Kimyasal Değişimler
 6. Asitler ve Bazlar

Lgs 2. Dönem Fen Konuları

 1. Madde ve Endüstri – Devam
 2. Basit Makineler
 3. Canlılar ve Enerji İlişkileri
 4. Enerji Dönüşümleri ve Çevre Bilimi
 5. Elektrik Yükleri ve Elektrik Enerjisi

  Nasıl İlerlediğimizi Biliyorsun
  Hedefin İçin Hadi Başlayalım!

  Danışmanlık Al

LGS Fen Bilimleri Konu ve Soru Dağılımı

LGS Fen Bilimleri konu ve soru dağılımı yıllara göre şu şekildedir:

LGS Fen Bilimleri Soru Dağılımı

Konu Adı

2023

2022

2021

2020

Mevsimler ve İklim

3

1

2

3

DNA ve Genetik Kod

8

4

5

8

Basınç

5

2

2

5

Madde ve Endüstri

4

5

5

4

Basit Makineler

2

2

Enerji Dönüşümleri ve Çevre Bilimi

4

4

Elektrik Yükleri ve Elektrik Enerjisi

2

Hücre Bölünmesi ve Kalıtım

Işığın Kırılması

Ses

Toplam

20

20

20

20

 

LGS Fen Bilimleri Nasıl Çalışılır?

LGS Fen Bilimleri dersi sayısal bir ders olduğu için planlı çalışılmalıdır. Önce konu öğretmenden dinlenilmeli ardına zaman geçtikten sonra konu tekrar edilmeli ve daha sonra test çözülmelidir. Test çözerken çok zorlanırsanız öncesinde video derslerden soru çözüm videosu izleyip test çözerseniz daha başarılı olduğunuzu görürsünüz. Kaynaklarınızın seçimi de bu noktada değerlidir. Özellikle planlı ilerlemek bu noktada çok önemlidir. Öğrenci koçluğu gibi destekler alarak sürecinizi daha profesyonel yönetebilirsiniz. Bu konuda Rehberim Sensin daima yanınızda.

2024 LGS Fen Bilimleri Kaynak Önerileri

LGS Fen Bilimleri kaynak önerileri kolaydan zora doğru şu şekildedir:

Kolay:

 1. Tonguç
 2. Puan
 3. Limit
 4. Sadik Uygun Bilgili Ön Test
 5. Kafadengi
 6. Nartest Yeşil Seri

Orta:

 1. Editör 
 2. Hiz
 3. Bilfen 
 4. Sinav 
 5. Palme
 6. Ari Var
 7. Okyanus
 8. Palme Plus

Zor:

 1. Okyanus Master-Update
 2. Çanta 
 3. İsem
 4. Muba 
 5. Kafadengi Challenger
 6. Bilfen Probil
 7. Fenomen B
 8. Orjin
 9. Starfen

LGS Öğrenci Koçluğu Önerileri

LGS öğrenci koçluğu önerilerinin başında "Rehberim Sensin" yer alıyor. LGS sınavına hazırlık sürecinde yanınızda olan, sizin özgün öğrenme stilinize uygun stratejiler geliştiren bir öğrenci danışmanlık platformudur. Bu platform, psikolojik danışmanlık ve öğrenme teknikleri konusunda uzmanlaşmış bir ekip tarafından kurulmuştur. Bu ekip, modern analitik araçlar ve kalıcı öğrenme yöntemleriyle sizin için kişiselleştirilmiş eğitim programları tasarlar.

Birçok öğrenci sıkça karşılaştığı sorunlardan bahseder: Yoğun bir şekilde çalışmasına rağmen ilerleme kaydedememek, ders anlatımlarını anladığını düşünüp ancak testlerde başarılı olamamak, verimli bir çalışma programı oluşturma konusunda zorluk yaşamak gibi. Eğer siz de bu sorunlardan birini ya da birkaçını yaşıyorsanız "Rehberim Sensin" bu noktada uzman ekibiyle yanınızda. Hem psikolojik hem öğrenim teknikleri açısından hem de plan- program yönünden size tam destek oluyor.

Platformumuz, hangi dersin hangi yöntemle çalışılması gerektiğini, etkili öğrenme tekniklerini, sınav başarısını artıracak becerileri ve kalıcı öğrenmeyi nasıl sağlayacağınızı ayrıntılı bir şekilde sizlere sunar. Bu bilgileri elde ettikten sonra, bu yöntemlerin sizin öğrenme stilinize nasıl uyarlanabileceği konusunda analizler yaparak, size özgü bir çalışma programı oluşturulur.

Ancak, bu platformun faydasını maksimum seviyede görmek için, çalışma ortamınızın psikolojik olarak uygun olması ve bize verdiğimiz önerilere tam anlamıyla uymanız gerekmektedir. Eğer verdiğimiz yönergeleri takip eder ve önerdiğimiz programlara sadık kalırsanız, hedeflerinize ulaşma konusunda sizlere garantili bir yardım sunmaktayız.

2024 LGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımı

2024 LGS Türkçe Konuları ve Soru Dağılımı

2024 LGS İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konuları ve Soru Dağılımı

2024 LGS Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Konuları ve Soru Dağılımı

2024 LGS İngilizce Konuları ve Soru Dağılımı

Öğrencilerimizin arasına katılmak istiyorsanız bizi ve mantığımızı iyi anlamanızı istiyoruz. Eğer bizi tanıyorsanız buradan başvuru yapabilirsiniz.

Kategoriler