Kırşehir Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Kırşehir Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Kırşehir Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Kırşehir’deki liselerin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl giren öğrencilerin seviyelerine göre değişiklik göstermektedir. 2024 yılına özgü verilere dayanarak genel bir değerlendirme yapmak gerekirse, Kırşehir'deki liselerin çoğunun yüksek rekabetin olduğu bir ortamda bulunduğunu söyleyebiliriz. Genellikle sınavla alan okullardan Fen Liseleri, Anadolu Liseleri ve Sosyal Bilimler liseleri gibi okullar, daha yüksek taban puanlarına ve yüzdelik dilimlerine sahip olabilirler. Özellikle Fen Liseleri, matematik ve fen alanlarında başarılı öğrencileri çekmek için yüksek puan gereksinimleriyle bilinirler. Diğer yandan, Anadolu Liseleri daha geniş bir öğrenci kitlesini hedeflerken, yine de orta düzeyden yüksek puanlar talep edebilirler. Sosyal Bilimler liseleri ise daha çok özel derslerin ağırlıklı olarak okutulduğu okullardır. Siz değerli öğrencilerimiz için Kırşehir'deki Fen Liselerinin, Anadolu Liselerinin, Sosyal Bilimler liselerinin ve sınavsız OBP ile öğrenci alan okulların taban puanları ve yüzdelik dilimlerini bilgi vermek amaçlı başlık başlık tablolaştırarak size açıkladık.

Kırşehir Fen Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Fen liseleri; fen ve matematik alanlarındaki kendini geliştirmiş veya geliştirmek isteyen öğrencileri, matematik ve fen bilimleri alanında yüksek öğrenime hazırlar. Genellikle Merkezi Sınav Puan ortalaması yüksek liselerdir. Fen Liseleri, yüksek akademik standartları ve rekabetçi kabul süreçleriyle öne çıkar. Kırşehir'deki Fen Liselerinin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri öğrencilerin, tercihlerini yapmadan önce bu bilgileri değerlendirmeleri ve hedefleriyle uyumlu bir eğitim ortamı seçmeleri için önemli veriler sunar. Öğrencilerimizin daha sağlam adım atmaları açısından Kırşehir Fen Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizler için aşağıda bilgi amaçlı tablo halinde sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi Fen Lisesi 457.6252 2.06 İngilizce MERKEZ KIRŞEHİR
Kaman Borsa İstanbul Fen Lisesi Fen Lisesi 384.3601 12.81 İngilizce KAMAN KIRŞEHİR

Nasıl İlerlediğimizi Biliyorsun
Hedefin İçin Hadi Başlayalım!

Danışmanlık Al

Kırşehir Anadolu Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu Lisesi; bünyesindeki öğrencilerin ilgi, yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazır olmalarını sağlamaktır. Anadolu Lisesi mezunları; Sayısaldan (Tıp, Eczacılık, Mühendislik, Mimarlık, Fizik vb.), Eşit Ağırlıktan (Hukuk, İşletme, Psikoloji, PDR vb.), Sözelden (Halkla İlişkiler, Gazetecilik, RTS, Tarih vb.), Yabancı dilden (İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim ve Tercümanlık vb.) gibi birçok bölümü tercih edip yerleşebilmektedir. Kırşehir'deki Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişiklik gösterebilmektedir. Bu bilgiler, genellikle her yıl MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenir. Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin sınav performanslarına, o yılki kontenjan durumuna ve tercih edilen okulun geçmiş yıllardaki popülerliğine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle, her yıl liselere yerleştirme süreci tamamlandıktan sonra, güncel taban puanları ve yüzdelik dilimlerini takip etmeleri öğrencilerimizin yararına olacaktır. Aşağıda öğrencilerimizin fikir sahibi olmaları açısından Kırşehir Anadolu Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini tablo halinde sizlere sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Kırşehir Ahi Evran Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 427.7503 5.56 İngilizce MERKEZ KIRŞEHİR
Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 263.7335 52.64 İngilizce MERKEZ KIRŞEHİR
Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 243.5881 64.15 İngilizce MERKEZ KIRŞEHİR
Toki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 234.6391 69.91 İngilizce MERKEZ KIRŞEHİR
Kaman Türk Telekom Osman Kulaksız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 188.2718 96.77 İngilizce KAMAN KIRŞEHİR
Toki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 174.1241 99.22 İngilizce MERKEZ KIRŞEHİR

 

Kırşehir Sosyal Bilimler Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Sosyal Bilimler Lisesi; Sosyal Bilimler ve Edebiyat alanında ihtiyaç duyulan nitelikli bilim adamlarını yetiştirmek amaçlı bu alanda öğrencileri yüksek öğretime hazırlar. Kırşehir'deki Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişmektedir. MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenen bu veriler, öğrencilerin tercihlerini belirlemede önemli bir kriterdir. Ancak her yılın sonunda duyurulan bu bilgiler, öğrenci başarısı, okul kontenjanları ve tercih edilen okulların taleplerine göre değişebilmektedir. Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin liselere yerleştirme sürecinde hangi okullara başvuracaklarını belirlemede kritik bir rol oynar. Öğrencilerimizin eğitim hayatına daha emin adım atmaları adına Kırşehir sosyal bilimler liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini bilgi edinmeniz açısından tablo halinde aşağıda derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesi Hazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi 391.6242 11.41 İngilizce MERKEZ KIRŞEHİR

 

Kırşehir Anadolu İmam Hatip Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu İmam Hatip Liseleri, genel liselere benzer bir müfredat sunulmasıyla birlikte İslami ilimlerin öğretilmesi de bu okullara dahildir. Kırşehir'deki Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, her yıl Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan liselere yerleştirme sürecinde belirlenir. Bu süreç, öğrencilerin sınav performanslarına ve tercih ettikleri okulların kontenjan durumlarına bağlı olarak gerçekleşir. Anadolu İmam Hatip Liseleri, öğrencilere dini eğitim ve genel müfredatı içeren bir eğitim programı sunar. Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin eğitim hayatlarında önemli bir rol oynar. Bu veriler, öğrencilerin gelecekteki eğitim ve kariyer hedeflerine ulaşmalarında önemli bir faktördür. Bu nedenle, öğrencilerin ve velilerin tercih sürecinde bu bilgilere dikkatle bakmaları ve en uygun eğitim seçeneklerini belirlemeleri önemlidir. Siz değerli öğrencilerimize rehber niteliği olması açısından Kırşehir anadolu imam hatip liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizlere bilgi vermesi açısından tablo halinde derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Abdulkadir Özcan Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 347.5245 21.1 İngilizce MERKEZ KIRŞEHİR
Fatımatüz Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 312.4557 31.68 İngilizce MERKEZ KIRŞEHİR
Kaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 256.2031 56.71 İngilizce KAMAN KIRŞEHİR

 

Kırşehir En İyi Fen Liseleri Hangileri?

Kırşehir en iyi fen liselerini siz değerli öğrencilerimiz için güncel veriler esas alınarak sizlere sunulmuştur.

  • Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi
  •  

Kırşehir En İyi Anadolu Liseleri Hangileri?

Kırşehir en iyi anadolu liselerini öğrencilerimizin bilgi edinmeleri açısından sizler için derledik.

  • Kırşehir Ahi Evran Anadolu Lisesi
  •  

Kırşehir En İyi Sosyal Bilimler Liseleri Hangileri?

Kırşehir en iyi sosyal bilimler liselerini öğrencilerimizin kapsamlı bilgi ve fikir edinmeleri açısından sizler için aşağıda açıkladık.

  • Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesi
  •  

Öğrencilerimizin arasına katılmak istiyorsanız bizi ve mantığımızı iyi anlamanızı istiyoruz. Eğer bizi tanıyorsanız buradan başvuru yapabilirsiniz.

Kategoriler