Kastamonu Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Kastamonu Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Kastamonu Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Kastamonu'daki liselerin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri çeşitlilik göstermektedir. Fen Liseleri yüksek başarıya odaklanırken, Anadolu Liseleri geniş bir öğrenci yelpazesini hedeflemek ile birlikte akademik başarıya hazırlayan liselerdir. Anadolu Lisesinin amaçları; öğrencilerin ilgi, yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazırlanmalarını sağlamaktır. Özel okullar ise kabul politikasında esneklik sağlar. Öğrenciler tercihlerini yapmadan önce bu farklılıkları değerlendirmelidir. bu nedenle güncel bilgilere başvurmak önemlidir. Öğrencilerin tercih yapmadan önce kendi hedeflerine uygun bir liseyi belirlemeleri adına Kastamonu’daki Fen Liselerinin, Anadolu Liselerinin, Sosyal Bilimler liselerinin ve sınavsız OBP ile öğrenci alan okulların taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizlere bilgi amaçlı açıkladık.

Kastamonu Fen Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Fen liseleri; fen ve matematik alanlarındaki kendini geliştirmiş veya geliştirmek isteyen öğrencileri, matematik ve fen bilimleri alanında yüksek öğrenime hazırlar. Genellikle Merkezi Sınav Puan ortalaması yüksek liselerdir. Fen Liseleri, yüksek akademik standartları ve rekabetçi kabul süreçleriyle öne çıkar. Kastamonu'daki Fen Liselerinin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri öğrencilerin, tercihlerini yapmadan önce bu bilgileri değerlendirmeleri ve hedefleriyle uyumlu bir eğitim ortamı seçmeleri için önemli veriler sunar. Öğrencilerimizin daha sağlam adım atmaları açısından Kastamonu Fen Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizler için aşağıda bilgi amaçlı tablo halinde sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Kastamonu Fen Lisesi Fen Lisesi 443.7873 3.53 İngilizce MERKEZ KASTAMONU
Taşköprü Fen Lisesi Fen Lisesi 389.2954 11.85 İngilizce TAŞKÖPRÜ KASTAMONU
Tosya Fen Lisesi Fen Lisesi 360.643 17.89 İngilizce TOSYA KASTAMONU

Nasıl İlerlediğimizi Biliyorsun
Hedefin İçin Hadi Başlayalım!

Danışmanlık Al

Kastamonu Anadolu Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu Lisesi; bünyesindeki öğrencilerin ilgi, yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazır olmalarını sağlamaktır. Anadolu Lisesi mezunları; Sayısaldan (Tıp, Eczacılık, Mühendislik, Mimarlık, Fizik vb.), Eşit Ağırlıktan (Hukuk, İşletme, Psikoloji, PDR vb.), Sözelden (Halkla İlişkiler, Gazetecilik, RTS, Tarih vb.), Yabancı dilden (İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim ve Tercümanlık vb.) gibi birçok bölümü tercih edip yerleşebilmektedir. Kastamonu'daki Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişiklik gösterebilmektedir. Bu bilgiler, genellikle her yıl MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenir. Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin sınav performanslarına, o yılki kontenjan durumuna ve tercih edilen okulun geçmiş yıllardaki popülerliğine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle, her yıl liselere yerleştirme süreci tamamlandıktan sonra, güncel taban puanları ve yüzdelik dilimlerini takip etmeleri öğrencilerimizin yararına olacaktır. Aşağıda öğrencilerimizin fikir sahibi olmaları açısından Kastamonu Anadolu Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini tablo halinde sizlere sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Abdurrahmanpaşa Lisesi Anadolu Lisesi 419.9222 6.7 İngilizce MERKEZ KASTAMONU
Prof. Dr. Fuat Sezgin Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 320.6714 28.92 İngilizce İNEBOLU KASTAMONU
Özlem Burma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 293.0343 39 İngilizce MERKEZ KASTAMONU
Kastamonu Taşmektep Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 236.8884 68.42 İngilizce MERKEZ KASTAMONU
Kastamonu Taşmektep Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 220.8534 79.36 İngilizce MERKEZ KASTAMONU

 

Kastamonu Sosyal Bilimler Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Sosyal Bilimler Lisesi; Sosyal Bilimler ve Edebiyat alanında ihtiyaç duyulan nitelikli bilim adamlarını yetiştirmek amaçlı bu alanda öğrencileri yüksek öğretime hazırlar. Kastamonu’daki Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişmektedir. MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenen bu veriler, öğrencilerin tercihlerini belirlemede önemli bir kriterdir. Ancak her yılın sonunda duyurulan bu bilgiler, öğrenci başarısı, okul kontenjanları ve tercih edilen okulların taleplerine göre değişebilmektedir. Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin liselere yerleştirme sürecinde hangi okullara başvuracaklarını belirlemede kritik bir rol oynar. Öğrencilerimizin eğitim hayatına daha emin adım atmaları adına Kastamonu sosyal bilimler liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini bilgi edinmeniz açısından tablo halinde aşağıda derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Prof. Dr. Saime İnal Savi Sosyal Bilimler Lisesi Hazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi 360.0452 18.03 İngilizce MERKEZ KASTAMONU

 

Kastamonu Anadolu İmam Hatip Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu İmam Hatip Liseleri, genel liselere benzer bir müfredat sunulmasıyla birlikte İslami ilimlerin öğretilmesi de bu okullara dahildir. Kastamonu’daki Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, her yıl Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan liselere yerleştirme sürecinde belirlenir. Bu süreç, öğrencilerin sınav performanslarına ve tercih ettikleri okulların kontenjan durumlarına bağlı olarak gerçekleşir. Anadolu İmam Hatip Liseleri, öğrencilere dini eğitim ve genel müfredatı içeren bir eğitim programı sunar. Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin eğitim hayatlarında önemli bir rol oynar. Bu veriler, öğrencilerin gelecekteki eğitim ve kariyer hedeflerine ulaşmalarında önemli bir faktördür. Bu nedenle, öğrencilerin ve velilerin tercih sürecinde bu bilgilere dikkatle bakmaları ve en uygun eğitim seçeneklerini belirlemeleri önemlidir. Siz değerli öğrencilerimize rehber niteliği olması açısından Kastamonu anadolu imam hatip liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizlere bilgi vermesi açısından tablo halinde derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Hüma Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 341.5453 22.68 İngilizce MERKEZ KASTAMONU
Kastamonu Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 335.1452 24.46 İngilizce MERKEZ KASTAMONU
Tosya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 219.6034 80.23 İngilizce TOSYA KASTAMONU
Taşköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 194.8995 94.56 İngilizce TAŞKÖPRÜ KASTAMONU

 

Kastamonu En İyi Fen Liseleri Hangileri?

Kastamonu en iyi fen liselerini siz değerli öğrencilerimiz için güncel veriler esas alınarak sizlere sunulmuştur.

  • Kastamonu Fen Lisesi
  • Kars Fen Lisesi
  • Taşköprü Fen Lisesi
  •  

Kastamonu En İyi Anadolu Liseleri Hangileri?

Kastamonu en iyi anadolu liselerini öğrencilerimizin bilgi edinmeleri açısından sizler için derledik.

  • Abdurrahmanpaşa Lisesi
  • Hasan Harakani Anadolu Lisesi
  • Hüsnü M.Özyeğin Anadolu Lisesi
  •  

Kastamonu En İyi Sosyal Bilimler Liseleri Hangileri?

Kastamonu en iyi sosyal bilimler liselerini öğrencilerimizin kapsamlı bilgi ve fikir edinmeleri açısından sizler için aşağıda açıkladık.

  • Dr. Saime İnal Savi Sosyal Bilimler Lisesi
  •  

Öğrencilerimizin arasına katılmak istiyorsanız bizi ve mantığımızı iyi anlamanızı istiyoruz. Eğer bizi tanıyorsanız buradan başvuru yapabilirsiniz.

Kategoriler