Karabük Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Karabük Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Karabük Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Karabükteki Liselerin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl giren öğrencilerin seviyelerine göre değişiklik göstermektedir. 2024 yılına özgü verilere dayanarak genel bir değerlendirme yapmak gerekirse, Karabükteki Liselerin çoğunun yüksek rekabetin olduğu bir ortamda bulunduğunu söyleyebiliriz. Genellikle sınavla alan okullardan Fen Liseleri, Anadolu Liseleri ve Sosyal Bilimler liseleri gibi okullar, daha yüksek taban puanlarına ve yüzdelik dilimlerine sahip olabilirler. Özellikle Fen Liseleri, matematik ve fen alanlarında başarılı öğrencileri çekmek için yüksek puan gereksinimleriyle bilinirler. Diğer yandan, Anadolu Liseleri daha geniş bir öğrenci kitlesini hedeflerken, yine de orta düzeyden yüksek puanlar talep edebilirler. Sosyal Bilimler liseleri ise daha çok özel derslerin ağırlıklı olarak okutulduğu okullardır. Siz değerli öğrencilerimiz için Karabük'teki Fen Liselerinin, Anadolu Liselerinin, Sosyal Bilimler liselerinin ve sınavsız OBP ile öğrenci alan okulların taban puanları ve yüzdelik dilimlerini bilgi vermek amaçlı başlık başlık tablolaştırarak size açıkladık.

Karabük Fen Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Fen liseleri; fen ve matematik alanlarındaki kendini geliştirmiş veya geliştirmek isteyen öğrencileri, matematik ve fen bilimleri alanında yüksek öğrenime hazırlar. Genellikle Merkezi Sınav Puan ortalaması yüksek liselerdir. Fen Liseleri, yüksek akademik standartları ve rekabetçi kabul süreçleriyle öne çıkar. Karabük'teki Fen Liselerinin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri öğrencilerin, tercihlerini yapmadan önce bu bilgileri değerlendirmeleri ve hedefleriyle uyumlu bir eğitim ortamı seçmeleri için önemli veriler sunar. Öğrencilerimizin daha sağlam adım atmaları açısından Karabük Fen Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizler için aşağıda bilgi amaçlı tablo halinde sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Karabük Mehmet Vergili Fen Lisesi Fen Lisesi 444.3492 3.46 İngilizce MERKEZ KARABÜK
Fatih Sultan Mehmet Fen Lisesi Fen Lisesi 413.9668 7.62 İngilizce SAFRANBOLU KARABÜK

Nasıl İlerlediğimizi Biliyorsun
Hedefin İçin Hadi Başlayalım!

Danışmanlık Al

Karabük Anadolu Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu Lisesi; bünyesindeki öğrencilerin ilgi, yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazır olmalarını sağlamaktır. Anadolu Lisesi mezunları; Sayısaldan (Tıp, Eczacılık, Mühendislik, Mimarlık, Fizik vb.), Eşit Ağırlıktan (Hukuk, İşletme, Psikoloji, PDR vb.), Sözelden (Halkla İlişkiler, Gazetecilik, RTS, Tarih vb.), Yabancı dilden (İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim ve Tercümanlık vb.) gibi birçok bölümü tercih edip yerleşebilmektedir. Karabükteki Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişiklik gösterebilmektedir. Bu bilgiler, genellikle her yıl MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenir. Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin sınav performanslarına, o yılki kontenjan durumuna ve tercih edilen okulun geçmiş yıllardaki popülerliğine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle, her yıl liselere yerleştirme süreci tamamlandıktan sonra, güncel taban puanları ve yüzdelik dilimlerini takip etmeleri öğrencilerimizin yararına olacaktır. Aşağıda öğrencilerimizin fikir sahibi olmaları açısından Karabük Anadolu Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini tablo halinde sizlere sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Alparslan Gazi Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 394.8194 10.84 İngilizce MERKEZ KARABÜK
Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 310.2464 32.46 İngilizce MERKEZ KARABÜK
Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 287.6774 41.26 İngilizce MERKEZ KARABÜK
Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 252.9726 58.53 İngilizce MERKEZ KARABÜK
Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 222.8666 77.96 İngilizce SAFRANBOLU KARABÜK
Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 189.031 96.55 İngilizce SAFRANBOLU KARABÜK

 

Karabük Anadolu İmam Hatip Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu İmam Hatip Liseleri, genel liselere benzer bir müfredat sunulmasıyla birlikte İslami ilimlerin öğretilmesi de bu okullara dahildir. Karabükteki Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, her yıl Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan liselere yerleştirme sürecinde belirlenir. Bu süreç, öğrencilerin sınav performanslarına ve tercih ettikleri okulların kontenjan durumlarına bağlı olarak gerçekleşir. Anadolu İmam Hatip Liseleri, öğrencilere dini eğitim ve genel müfredatı içeren bir eğitim programı sunar. Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin eğitim hayatlarında önemli bir rol oynar. Bu veriler, öğrencilerin gelecekteki eğitim ve kariyer hedeflerine ulaşmalarında önemli bir faktördür. Bu nedenle, öğrencilerin ve velilerin tercih sürecinde bu bilgilere dikkatle bakmaları ve en uygun eğitim seçeneklerini belirlemeleri önemlidir. Siz değerli öğrencilerimize rehber niteliği olması açısından Karabük anadolu imam hatip liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizlere bilgi vermesi açısından tablo halinde derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 401.6855 9.64 İngilizce SAFRANBOLU KARABÜK
Karabük Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 327.8185 26.64 İngilizce MERKEZ KARABÜK
Kardemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 316.5869 30.27 İngilizce MERKEZ KARABÜK

 

Karabük En İyi Fen Liseleri Hangileri?

Karabük en iyi fen liselerini siz değerli öğrencilerimiz için güncel veriler esas alınarak sizlere sunulmuştur.

  • Karabük Mehmet Vergili Fen Lisesi
  •  

Karabük En İyi Anadolu Liseleri Hangileri?

Karabük en iyi anadolu liselerini öğrencilerimizin bilgi edinmeleri açısından sizler için derledik.

  • Alparslan Gazi Anadolu Lisesi
  •  

Öğrencilerimizin arasına katılmak istiyorsanız bizi ve mantığımızı iyi anlamanızı istiyoruz. Eğer bizi tanıyorsanız buradan başvuru yapabilirsiniz.

Kategoriler