Isparta Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Isparta Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Isparta Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Isparta'daki liselerin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl giren öğrencilerin seviyelerine göre değişiklik göstermektedir. 2024 yılına özgü verilere dayanarak genel bir değerlendirme yapmak gerekirse, Isparta'daki liselerin çoğunun yüksek rekabetin olduğu bir ortamda bulunduğunu söyleyebiliriz. Genellikle sınavla alan okullardan Fen Liseleri, Anadolu Liseleri ve Sosyal Bilimler liseleri gibi okullar, daha yüksek taban puanlarına ve yüzdelik dilimlerine sahip olabilirler. Özellikle Fen Liseleri, matematik ve fen alanlarında başarılı öğrencileri çekmek için yüksek puan gereksinimleriyle bilinirler. Diğer yandan, Anadolu Liseleri daha geniş bir öğrenci kitlesini hedeflerken, yine de orta düzeyden yüksek puanlar talep edebilirler. Sosyal Bilimler liseleri ise daha çok özel derslerin ağırlıklı olarak okutulduğu okullardır. Siz değerli öğrencilerimiz için Isparta’daki Fen Liselerinin, Anadolu Liselerinin, Sosyal Bilimler liselerinin ve sınavsız OBP ile öğrenci alan okulların taban puanları ve yüzdelik dilimlerini bilgi vermek amaçlı başlık başlık tablolaştırarak size açıkladık.

Isparta Fen Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Fen liseleri; fen ve matematik alanlarındaki kendini geliştirmiş veya geliştirmek isteyen öğrencileri, matematik ve fen bilimleri alanında yüksek öğrenime hazırlar. Genellikle Merkezi Sınav Puan ortalaması yüksek liselerdir. Fen Liseleri, yüksek akademik standartları ve rekabetçi kabul süreçleriyle öne çıkar. Isparta'daki Fen Liselerinin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri öğrencilerin, tercihlerini yapmadan önce bu bilgileri değerlendirmeleri ve hedefleriyle uyumlu bir eğitim ortamı seçmeleri için önemli veriler sunar. Öğrencilerimizin daha sağlam adım atmaları açısından Isparta Fen Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizler için aşağıda bilgi amaçlı tablo halinde sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Isparta Süleyman Demirel Fen Lisesi Fen Lisesi 453.0594 2.51 İngilizce MERKEZ ISPARTA
Gönen Fen Lisesi Fen Lisesi 412.5367 7.83 İngilizce GÖNEN ISPARTA
Yalvaç Fen Lisesi Fen Lisesi 398.4417 10.2 İngilizce YALVAÇ ISPARTA
Şarkikaraağaç Fen Lisesi Fen Lisesi 376.9236 14.31 İngilizce ŞARKİKARAAĞAÇ ISPARTA

Nasıl İlerlediğimizi Biliyorsun
Hedefin İçin Hadi Başlayalım!

Danışmanlık Al

Isparta Anadolu Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu Lisesi; bünyesindeki öğrencilerin ilgi, yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazır olmalarını sağlamaktır. Anadolu Lisesi mezunları; Sayısaldan (Tıp, Eczacılık, Mühendislik, Mimarlık, Fizik vb.), Eşit Ağırlıktan (Hukuk, İşletme, Psikoloji, PDR vb.), Sözelden (Halkla İlişkiler, Gazetecilik, RTS, Tarih vb.), Yabancı dilden (İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim ve Tercümanlık vb.) gibi birçok bölümü tercih edip yerleşebilmektedir. Isparta'daki Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişiklik gösterebilmektedir. Bu bilgiler, genellikle her yıl MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenir. Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin sınav performanslarına, o yılki kontenjan durumuna ve tercih edilen okulun geçmiş yıllardaki popülerliğine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle, her yıl liselere yerleştirme süreci tamamlandıktan sonra, güncel taban puanları ve yüzdelik dilimlerini takip etmeleri öğrencilerimizin yararına olacaktır. Aşağıda öğrencilerimizin fikir sahibi olmaları açısından Isparta Anadolu Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini tablo halinde sizlere sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Tenzile Erdoğan Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 424.8415 5.97 İngilizce MERKEZ ISPARTA
Keçiborlu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 322.0392 28.48 İngilizce KEÇİBORLU ISPARTA
TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 262.0047 53.53 İngilizce MERKEZ ISPARTA
Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 254.2201 57.82 İngilizce MERKEZ ISPARTA
Şehit Ahmet Hilmi Yiğit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 243.6693 64.09 İngilizce MERKEZ ISPARTA
Şehit Ahmet Hilmi Yiğit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 240.7564 65.93 İngilizce MERKEZ ISPARTA
Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 234.054 70.31 İngilizce MERKEZ ISPARTA
Gül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 228.1162 74.35 İngilizce MERKEZ ISPARTA

 

Isparta Sosyal Bilimler Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Sosyal Bilimler Lisesi; Sosyal Bilimler ve Edebiyat alanında ihtiyaç duyulan nitelikli bilim adamlarını yetiştirmek amaçlı bu alanda öğrencileri yüksek öğretime hazırlar. Isparta’daki Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişmektedir. MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenen bu veriler, öğrencilerin tercihlerini belirlemede önemli bir kriterdir. Ancak her yılın sonunda duyurulan bu bilgiler, öğrenci başarısı, okul kontenjanları ve tercih edilen okulların taleplerine göre değişebilmektedir. Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin liselere yerleştirme sürecinde hangi okullara başvuracaklarını belirlemede kritik bir rol oynar. Öğrencilerimizin eğitim hayatına daha emin adım atmaları adına Isparta sosyal bilimler liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini bilgi edinmeniz açısından tablo halinde aşağıda derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Isparta Gazi Sosyal Bilimler Lisesi Sosyal Bilimler Lisesi 371.5198 15.44 İngilizce MERKEZ ISPARTA

 

Isparta Anadolu İmam Hatip Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu İmam Hatip Liseleri, genel liselere benzer bir müfredat sunulmasıyla birlikte İslami ilimlerin öğretilmesi de bu okullara dahildir. Isparta’daki Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, her yıl Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan liselere yerleştirme sürecinde belirlenir. Bu süreç, öğrencilerin sınav performanslarına ve tercih ettikleri okulların kontenjan durumlarına bağlı olarak gerçekleşir. Anadolu İmam Hatip Liseleri, öğrencilere dini eğitim ve genel müfredatı içeren bir eğitim programı sunar. Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin eğitim hayatlarında önemli bir rol oynar. Bu veriler, öğrencilerin gelecekteki eğitim ve kariyer hedeflerine ulaşmalarında önemli bir faktördür. Bu nedenle, öğrencilerin ve velilerin tercih sürecinde bu bilgilere dikkatle bakmaları ve en uygun eğitim seçeneklerini belirlemeleri önemlidir. Siz değerli öğrencilerimize rehber niteliği olması açısından Isparta anadolu imam hatip liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizlere bilgi vermesi açısından tablo halinde derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Şehit Tevhit Akkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 334.2611 24.72 İngilizce MERKEZ ISPARTA
Işıkkent Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 299.5138 36.44 İngilizce MERKEZ ISPARTA
Isparta Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 268.6421 50.1 İngilizce MERKEZ ISPARTA
Yalvaç Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 196.0933 94.07 İngilizce YALVAÇ ISPARTA

 

Isparta En İyi Fen Liseleri Hangileri?

Isparta en iyi fen liselerini siz değerli öğrencilerimiz için güncel veriler esas alınarak sizlere sunulmuştur.

  • Isparta Süleyman Demirel Fen Lisesi
  • Gönen Fen Lisesi
  •  

Isparta En İyi Anadolu Liseleri Hangileri?

Isparta en iyi anadolu liselerini öğrencilerimizin bilgi edinmeleri açısından sizler için derledik.

  • Tenzile Erdoğan Anadolu Lisesi
  •  

Isparta En İyi Sosyal Bilimler Liseleri Hangileri?

Isparta en iyi sosyal bilimler liselerini öğrencilerimizin kapsamlı bilgi ve fikir edinmeleri açısından sizler için aşağıda açıkladık.

  • Isparta Gazi Sosyal Bilimler Lisesi
  •  

Öğrencilerimizin arasına katılmak istiyorsanız bizi ve mantığımızı iyi anlamanızı istiyoruz. Eğer bizi tanıyorsanız buradan başvuru yapabilirsiniz.

Kategoriler