Elazığ Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Elazığ Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Elazığ Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Elazığ'daki liselerin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri okulun yapısına, bölgesine ve sınava giren öğrenciye yönelik her yıl değişkenlik göstermektedir. Genellikle sınavla alan okullardan Fen Liseleri ve Anadolu Liseleri gibi okullar, diğerlerine kıyasla daha yüksek puanlar ve yüzdelik dilimler talep edebilirler. Fen Liseleri özellikle matematik ve fen alanlarında üst düzeyde başarı gösteren öğrencileri hedeflerken, Anadolu Liseleri daha geniş kapsamlı öğrencilere hitap etmekle birlikte yüksek puanlar isteyebilmektedir. Özel okullar genellikle daha esnek bir kabul politikasına sahip olabilirler, ancak yine de yüksek başarı standartlarına bağlı kalabilirler. Fakat, her bölgenin ve semtin liseleri arasında önemli farklılıklar bulunabilmekte, dolayısıyla öğrencilerin tercih yapmadan önce güncel bilgilere erişmeleri önemlidir. Bu şekilde, en uygun seçenekleri belirleyebilirler. Öğrencilerimizin fikir sahibi olmaları açısından Elazığ’daki Fen Liselerinin, Anadolu Liselerinin, Sosyal Bilimler liselerinin ve sınavsız OBP ile öğrenci alan okulların taban puanları ve yüzdelik dilimlerini aşağıda kapsamlı şekilde tablolar halinde sunduk.

Elazığ Fen Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Fen liseleri; fen ve matematik alanlarındaki kendini geliştirmiş veya geliştirmek isteyen öğrencileri, matematik ve fen bilimleri alanında yüksek öğrenime hazırlar. Genellikle Merkezi Sınav Puan ortalaması yüksek liselerdir. Fen Liseleri, yüksek akademik standartları ve rekabetçi kabul süreçleriyle öne çıkar. Elazığ'daki Fen Liselerinin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri öğrencilerin, tercihlerini yapmadan önce bu bilgileri değerlendirmeleri ve hedefleriyle uyumlu bir eğitim ortamı seçmeleri için önemli veriler sunar. Öğrencilerimizin daha sağlam adım atmaları açısından Elazığ Fen Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizler için aşağıda bilgi amaçlı tablo halinde sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Kaya Karakaya Fen Lisesi Fen Lisesi 459.6417 1.88 İngilizce MERKEZ ELAZIĞ
Cemil Meriç Fen Lisesi Fen Lisesi 446.8764 3.16 İngilizce MERKEZ ELAZIĞ
Ahmet Kabaklı Fen Lisesi Fen Lisesi 433.2406 4.83 İngilizce MERKEZ ELAZIĞ

Nasıl İlerlediğimizi Biliyorsun
Hedefin İçin Hadi Başlayalım!

Danışmanlık Al

Elazığ Anadolu Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu Lisesi; bünyesindeki öğrencilerin ilgi, yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazırlanmalarını sağlamaktır. Anadolu Lisesi mezunları; Sayısaldan (Tıp, Eczacılık, Mühendislik, Mimarlık, Fizik vb.), Eşit Ağırlıktan (Hukuk, İşletme, Psikoloji, PDR vb.), Sözelden (Halkla İlişkiler, Gazetecilik, RTS, Tarih vb.), Yabancı dilden (İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim ve Tercümanlık vb.) gibi birçok bölümü tercih edip yerleşebilmektedir. Elazığ'daki Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişiklik gösterebilmektedir. Bu bilgiler, genellikle her yıl MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenir. Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin sınav performanslarına, o yılki kontenjan durumuna ve tercih edilen okulun geçmiş yıllardaki popülerliğine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle, her yıl liselere yerleştirme süreci tamamlandıktan sonra, güncel taban puanları ve yüzdelik dilimlerini takip etmeleri öğrencilerimizin yararına olacaktır. Aşağıda öğrencilerimizin fikir sahibi olmaları açısından Elazığ Anadolu Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini tablo halinde sizlere sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 422.2295 6.34 İngilizce MERKEZ ELAZIĞ
Çubukbey Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 408.7257 8.45 İngilizce MERKEZ ELAZIĞ
Elazığ Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 394.6244 10.88 İngilizce MERKEZ ELAZIĞ
Elazığ Lisesi Anadolu Lisesi 382.7674 13.13 İngilizce MERKEZ ELAZIĞ
Kovancılar Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 312.0655 31.82 İngilizce KOVANCILAR ELAZIĞ
Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 256.1636 56.73 İngilizce MERKEZ ELAZIĞ
Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 223.2218 77.7 İngilizce MERKEZ ELAZIĞ
Necip Güngör KISAPARMAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 218.4579 81.02 İngilizce MERKEZ ELAZIĞ
Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 217.6825 81.55 İngilizce MERKEZ ELAZIĞ
Necip Güngör KISAPARMAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 204.244 90.07 İngilizce MERKEZ ELAZIĞ
Şehit Mehmet Öter Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 183.9351 97.81 İngilizce MERKEZ ELAZIĞ
Necip Güngör KISAPARMAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 177.4911 98.86 İngilizce MERKEZ ELAZIĞ
Şehit Mehmet Öter Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 153.8924 99.95 İngilizce MERKEZ ELAZIĞ

 

Elazığ Sosyal Bilimler Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Sosyal Bilimler Lisesi; Sosyal Bilimler ve Edebiyat alanında ihtiyaç duyulan nitelikli bilim adamlarını yetiştirmek amaçlı bu alanda öğrencileri yüksek öğretime hazırlar. Elazığ’daki Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişmektedir. MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenen bu veriler, öğrencilerin tercihlerini belirlemede önemli bir kriterdir. Ancak her yılın sonunda duyurulan bu bilgiler, öğrenci başarısı, okul kontenjanları ve tercih edilen okulların taleplerine göre değişebilmektedir. Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin liselere yerleştirme sürecinde hangi okullara başvuracaklarını belirlemede kritik bir rol oynar. Öğrencilerimizin eğitim hayatına daha emin adım atmaları adına Elazığ sosyal bilimler liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini bilgi edinmeniz açısından tablo halinde aşağıda derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Elazığ Ahmet Yesevi Sosyal Bilimler Lisesi Hazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi 355.5743 19.1 İngilizce MERKEZ ELAZIĞ

 

Elazığ Anadolu İmam Hatip Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu İmam Hatip Liseleri, genel liselere benzer bir müfredat sunulmasıyla birlikte İslami ilimlerin öğretilmesi de bu okullara dahildir. Elazığ’daki Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, her yıl Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan liselere yerleştirme sürecinde belirlenir. Bu süreç, öğrencilerin sınav performanslarına ve tercih ettikleri okulların kontenjan durumlarına bağlı olarak gerçekleşir. Anadolu İmam Hatip Liseleri, öğrencilere dini eğitim ve genel müfredatı içeren bir eğitim programı sunar. Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin eğitim hayatlarında önemli bir rol oynar. Bu veriler, öğrencilerin gelecekteki eğitim ve kariyer hedeflerine ulaşmalarında önemli bir faktördür. Bu nedenle, öğrencilerin ve velilerin tercih sürecinde bu bilgilere dikkatle bakmaları ve en uygun eğitim seçeneklerini belirlemeleri önemlidir. Siz değerli öğrencilerimize rehber niteliği olması açısından Elazığ anadolu imam hatip liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizlere bilgi vermesi açısından tablo halinde derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Şehit Eyyüp Oğuz Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 394.9425 10.82 İngilizce MERKEZ ELAZIĞ
Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 301.1286 35.83 İngilizce MERKEZ ELAZIĞ
Hacı Hulusi Yahyagil Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 215.7228 82.88 İngilizce MERKEZ ELAZIĞ
Elazığ Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 215.6156 82.96 İngilizce MERKEZ ELAZIĞ

 

Elazığ En İyi Fen Liseleri Hangileri?

Elazığ en iyi fen liselerini siz değerli öğrencilerimiz için güncel veriler esas alınarak sizlere sunulmuştur.

  • Kaya Karakaya Fen Lisesi
  • Cemil Meriç Fen Lisesi
  •  

Elazığ En İyi Anadolu Liseleri Hangileri?

Elazığ en iyi anadolu liselerini öğrencilerimizin bilgi edinmeleri açısından sizler için derledik.

  • Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesi
  • Çubukbey Anadolu Lisesi
  • Elazığ Anadolu Lisesi
  •  

Elazığ En İyi Sosyal Bilimler Liseleri Hangileri?

Elazığ en iyi sosyal bilimler liselerini öğrencilerimizin kapsamlı bilgi ve fikir edinmeleri açısından sizler için aşağıda açıkladık.

  • Elazığ Ahmet Yesevi Sosyal Bilimler Lisesi
  •  

Öğrencilerimizin arasına katılmak istiyorsanız bizi ve mantığımızı iyi anlamanızı istiyoruz. Eğer bizi tanıyorsanız buradan başvuru yapabilirsiniz.

Kategoriler