Çanakkale Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Çanakkale Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Çanakkale Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Çanakkale'deki liselerin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri okulun yapısına, bölgesine ve sınava giren öğrenciye yönelik her yıl değişkenlik göstermektedir. Genellikle sınavla alan okullardan Fen Liseleri ve Anadolu Liseleri gibi okullar, diğerlerine kıyasla daha yüksek puanlar ve yüzdelik dilimler talep edebilirler. Fen Liseleri özellikle matematik ve fen alanlarında üst düzeyde başarı gösteren öğrencileri hedeflerken, Anadolu Liseleri daha geniş kapsamlı öğrencilere hitap etmekle birlikte yüksek puanlar isteyebilmektedir. Özel okullar genellikle daha esnek bir kabul politikasına sahip olabilirler, ancak yine de yüksek başarı standartlarına bağlı kalabilirler. Fakat, her bölgenin ve semtin liseleri arasında önemli farklılıklar bulunabilmekte, dolayısıyla öğrencilerin tercih yapmadan önce güncel bilgilere erişmeleri önemlidir. Bu şekilde, en uygun seçenekleri belirleyebilirler. Öğrencilerimizin fikir sahibi olmaları açısından Çanakkale'deki Fen Liselerinin, Anadolu Liselerinin, Sosyal Bilimler liselerinin ve sınavsız OBP ile öğrenci alan okulların taban puanları ve yüzdelik dilimlerini aşağıda kapsamlı şekilde tablolar halinde sunduk.

Çanakkale Fen Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Fen liseleri; fen ve matematik alanlarındaki yetenekleri yüksek olan öğrencileri, matematik ve fen bilimleri alanında yüksek öğrenime hazırlar. Fen Liselerinden mezun olan öğrenciler daha çok sayısal bölümlerden Tıp, Mühendislik, Eczacılık ve Mimarlık gibi bölümlere yönelmektedir. Çanakkale'deki Fen Liselerinin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin geleceğini belirleyecek önemli bir adımı oluşturur. Öğrenciler arasında rekabetin fazla olmasından kaynaklı yüksek taban puanları ve yüzdelik dilimleri bu liselerde olabiliyor. Öğrenciler, tercihlerini yapmadan önce bu bilgileri dikkatle gözden geçirmeli ve kendi yeteneklerine uygun bir eğitim ortamını seçmelidirler. Öğrencilerin doğru karar vermeleri açısından bilgi vermek amaçlı güncel Çanakkale Fen Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizler için aşağıda tablo halinde derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Çanakkale Fen Lisesi Fen Lisesi 453.6924 2.44 İngilizce MERKEZ ÇANAKKALE
Biga İÇDAŞ Fen Lisesi Fen Lisesi 417.6597 7.05 İngilizce BİGA ÇANAKKALE
Çan Fen Lisesi Fen Lisesi 402.1988 9.55 İngilizce ÇAN ÇANAKKALE
Gelibolu Fen Lisesi Fen Lisesi 400.3452 9.87 İngilizce GELİBOLU ÇANAKKALE
Ayvacık Fen Lisesi Fen Lisesi 389.7224 11.77 İngilizce AYVACIK ÇANAKKALE

Nasıl İlerlediğimizi Biliyorsun
Hedefin İçin Hadi Başlayalım!

Danışmanlık Al

Çanakkale Anadolu Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu Lisesi; bünyesindeki öğrencilerin ilgi, yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazırlanmalarını sağlamaktır. Anadolu Lisesi mezunları; Sayısaldan (Tıp, Eczacılık, Mühendislik, Mimarlık, Fizik vb.), Eşit Ağırlıktan (Hukuk, İşletme, Psikoloji, PDR vb.), Sözelden (Halkla İlişkiler, Gazetecilik, RTS, Tarih vb.), Yabancı dilden (İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim ve Tercümanlık vb.) gibi birçok bölümü tercih edip yerleşebilmektedir. Çanakkale'deki Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişiklik gösterebilmektedir. Bu bilgiler, genellikle her yıl MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenir. Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin sınav performanslarına, o yılki kontenjan durumuna ve tercih edilen okulun geçmiş yıllardaki popülerliğine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle, her yıl liselere yerleştirme süreci tamamlandıktan sonra, güncel taban puanları ve yüzdelik dilimlerini takip etmeleri öğrencilerimizin yararına olacaktır. Aşağıda öğrencilerimizin fikir sahibi olmaları açısından Çanakkale Anadolu Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini tablo halinde sizlere sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Merkez Çanakkale Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 382.9895 13.08 İngilizce MERKEZ ÇANAKKALE
Tacettin Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 345.465 21.65 İngilizce MERKEZ ÇANAKKALE
Tacettin Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 329.7528 26.05 İngilizce MERKEZ ÇANAKKALE
Çanakkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 275.9613 46.55 İngilizce MERKEZ ÇANAKKALE
İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 253.5358 58.21 İngilizce BİGA ÇANAKKALE
Çanakkale Kepez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 250.9267 59.71 İngilizce MERKEZ ÇANAKKALE
Çanakkale Kepez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 233.8744 70.42 İngilizce MERKEZ ÇANAKKALE

 

Çanakkale Sosyal Bilimler Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Sosyal Bilimler Lisesi; Sosyal Bilimler ve Edebiyat alanında ihtiyaç duyulan nitelikli bilim adamlarını yetiştirmek amaçlı bu alanda öğrencileri yüksek öğretime hazırlar. Çanakkale'deki Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişmektedir. MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenen bu veriler, öğrencilerin tercihlerini belirlemede önemli bir kriterdir. Ancak her yılın sonunda duyurulan bu bilgiler, öğrenci başarısı, okul kontenjanları ve tercih edilen okulların taleplerine göre değişebilmektedir. Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin liselere yerleştirme sürecinde hangi okullara başvuracaklarını belirlemede kritik bir rol oynar. Öğrencilerimizin eğitim hayatına daha emin adım atmaları adına Çanakkale sosyal bilimler liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini bilgi edinmeniz açısından tablo halinde aşağıda derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi Sosyal Bilimler Lisesi 382.0375 13.27 İngilizce MERKEZ ÇANAKKALE
Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi Hazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi 368.0441 16.2 İngilizce MERKEZ ÇANAKKALE

 

Çanakkale Anadolu İmam Hatip Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu İmam Hatip Liseleri, genel liselere benzer bir müfredat sunulmasıyla birlikte İslami ilimlerin öğretilmesi de bu okullara dahildir. Çanakkale'deki Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, her yıl Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan liselere yerleştirme sürecinde belirlenir. Bu süreç, öğrencilerin sınav performanslarına ve tercih ettikleri okulların kontenjan durumlarına bağlı olarak gerçekleşir. Anadolu İmam Hatip Liseleri, öğrencilere dini eğitim ve genel müfredatı içeren bir eğitim programı sunar. Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin eğitim hayatlarında önemli bir rol oynar. Bu veriler, öğrencilerin gelecekteki eğitim ve kariyer hedeflerine ulaşmalarında önemli bir faktördür. Bu nedenle, öğrencilerin ve velilerin tercih sürecinde bu bilgilere dikkatle bakmaları ve en uygun eğitim seçeneklerini belirlemeleri önemlidir. Siz değerli öğrencilerimize rehber niteliği olması açısından Çanakkale anadolu imam hatip liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizlere bilgi vermesi açısından tablo halinde derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 295.2918 38.09 İngilizce MERKEZ ÇANAKKALE
Biga Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 201.2206 91.7 İngilizce BİGA ÇANAKKALE

 

Çanakkale En İyi Fen Liseleri Hangileri?

Çanakkale en iyi fen liselerini siz değerli öğrencilerimiz için güncel veriler esas alınarak sizlere sunulmuştur.

  • Çanakkale Fen Lisesi
  • Biga İÇDAŞ Fen Lisesi
  • Çan Fen Lisesi
  •  

Çanakkale En İyi Anadolu Liseleri Hangileri?

Çanakkale en iyi anadolu liselerini öğrencilerimizin bilgi edinmeleri açısından sizler için derledik.

  • Merkez Çanakkale Anadolu Lisesi
  •  

Çanakkale En İyi Sosyal Bilimler Liseleri Hangileri?

Çanakkale en iyi sosyal bilimler liselerini öğrencilerimizin kapsamlı bilgi ve fikir edinmeleri açısından sizler için aşağıda açıkladık.

  • Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi
  •  

Öğrencilerimizin arasına katılmak istiyorsanız bizi ve mantığımızı iyi anlamanızı istiyoruz. Eğer bizi tanıyorsanız buradan başvuru yapabilirsiniz.

Kategoriler