Batman Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Batman Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Batman Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Batman'daki liselerin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri okulun yapısına, bölgesine ve sınava giren öğrenciye yönelik her yıl değişkenlik göstermektedir. Genellikle sınavla alan okullardan Fen Liseleri ve Anadolu Liseleri gibi okullar, diğerlerine kıyasla daha yüksek puanlar ve yüzdelik dilimler talep edebilirler. Fen Liseleri özellikle matematik ve fen alanlarında üst düzeyde başarı gösteren öğrencileri hedeflerken, Anadolu Liseleri daha geniş kapsamlı öğrencilere hitap etmekle birlikte yüksek puanlar isteyebilmektedir. Özel okullar genellikle daha esnek bir kabul politikasına sahip olabilirler, ancak yine de yüksek başarı standartlarına bağlı kalabilirler. Fakat, her bölgenin ve semtin liseleri arasında önemli farklılıklar bulunabilmekte, dolayısıyla öğrencilerin tercih yapmadan önce güncel bilgilere erişmeleri önemlidir. Bu şekilde, en uygun seçenekleri belirleyebilirler. Öğrencilerimizin fikir sahibi olmaları açısından Batman’daki Fen Liselerinin, Anadolu Liselerinin, Sosyal Bilimler liselerinin ve sınavsız OBP ile öğrenci alan okulların taban puanları ve yüzdelik dilimlerini aşağıda kapsamlı şekilde tablolar halinde sunduk.

Batman Fen Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Fen liseleri; fen ve matematik alanlarındaki yetenekleri yüksek olan öğrencileri, matematik ve fen bilimleri alanında yüksek öğrenime hazırlar. Fen Liselerinden mezun olan öğrenciler daha çok sayısal bölümlerden Tıp, Mühendislik, Eczacılık ve Mimarlık gibi bölümlere yönelmektedir. Batman'daki Fen Liselerinin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin geleceğini belirleyecek önemli bir adımı oluşturur. Öğrenciler arasında rekabetin fazla olmasından kaynaklı yüksek taban puanları ve yüzdelik dilimleri bu liselerde olabiliyor. Öğrenciler, tercihlerini yapmadan önce bu bilgileri dikkatle gözden geçirmeli ve kendi yeteneklerine uygun bir eğitim ortamını seçmelidirler. Öğrencilerin doğru karar vermeleri açısından bilgi vermek amaçlı güncel Batman Fen Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizler için aşağıda tablo halinde derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Batman Fen Lisesi Fen Lisesi 450.5583 2.77 İngilizce MERKEZ BATMAN
Fatma Aliye Fen Lisesi Fen Lisesi 421.5464 6.45 İngilizce MERKEZ BATMAN
Şehit Şenay Aybüke Yalçın Fen Lisesi Fen Lisesi 346.3047 21.43 İngilizce KOZLUK BATMAN

Nasıl İlerlediğimizi Biliyorsun
Hedefin İçin Hadi Başlayalım!

Danışmanlık Al

Batman Anadolu Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu Lisesi; bünyesindeki öğrencilerin ilgi, yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazırlanmalarını sağlamaktır. Anadolu Lisesi mezunları; Sayısaldan, Eşit Ağırlıktan, Sözelden ve Yabancı dilden birçok bölümü tercih edip yerleşebilmektedir. Batman'daki Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişiklik göstermektedir. MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenen bu bilgiler, öğrencilerin tercihlerini belirlemede önemli bir rol oynamaktadır. Ancak her yılın sonunda duyurulan bu veriler, öğrenci başarısı, okul kontenjanları ve tercih edilen okulların geçmiş yıllardaki taleplerine göre değişebilmektedir. Dolayısıyla, öğrenciler ve veliler tercih sürecinde güncel taban puanları ve yüzdelik dilimlerini dikkate alarak kararlarını vermelidirler. Bu bilgiler, öğrencilerin en uygun eğitim ortamını seçmelerine yardımcı olacaktır. Batman Anadolu Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini tablo halinde aşağıda açıkladık.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Batman Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 418.4816 6.92 İngilizce MERKEZ BATMAN
Türk Telekom Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 401.9015 9.6 İngilizce MERKEZ BATMAN
Mevlana Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 386.9065 12.31 İngilizce MERKEZ BATMAN
Abdülhamid Han Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 365.4627 16.78 İngilizce MERKEZ BATMAN
Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 284.384 42.69 İngilizce MERKEZ BATMAN
Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 275.4071 46.82 İngilizce MERKEZ BATMAN
Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 259.1055 55.1 İngilizce MERKEZ BATMAN
Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 238.9966 67.05 İngilizce MERKEZ BATMAN
Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 237.8539 67.79 İngilizce MERKEZ BATMAN
Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 226.7567 75.28 İngilizce MERKEZ BATMAN
Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 225.182 76.36 İngilizce MERKEZ BATMAN
Kozluk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 172.9702 99.32 İngilizce KOZLUK BATMAN

 

Batman Sosyal Bilimler Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Sosyal Bilimler Lisesi; Sosyal Bilimler ve Edebiyat alanında ihtiyaç duyulan nitelikli bilim adamlarını yetiştirmek amaçlı bu alanda öğrencileri yüksek öğretime hazırlar. Batman’daki Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişmektedir. MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenen bu veriler, öğrencilerin tercihlerini belirlemede önemli bir kriterdir. Ancak her yılın sonunda duyurulan bu bilgiler, öğrenci başarısı, okul kontenjanları ve tercih edilen okulların taleplerine göre değişebilmektedir. Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin liselere yerleştirme sürecinde hangi okullara başvuracaklarını belirlemede kritik bir rol oynar. Öğrencilerimizin eğitim hayatına daha emin adım atmaları adına Batman sosyal bilimler liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini bilgi edinmeniz açısından tablo halinde aşağıda derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Batman Sosyal Bilimler Lisesi Hazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi 329.8014 26.04 İngilizce MERKEZ BATMAN

 

Batman Anadolu İmam Hatip Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu İmam Hatip Liseleri, genel liselere benzer bir müfredat sunulmasıyla birlikte İslami ilimlerin öğretilmesi de bu okullara dahildir. Batman’daki Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, her yıl Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan liselere yerleştirme sürecinde belirlenir. Bu süreç, öğrencilerin sınav performanslarına ve tercih ettikleri okulların kontenjan durumlarına bağlı olarak gerçekleşir. Anadolu İmam Hatip Liseleri, öğrencilere dini eğitim ve genel müfredatı içeren bir eğitim programı sunar. Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin eğitim hayatlarında önemli bir rol oynar. Bu veriler, öğrencilerin gelecekteki eğitim ve kariyer hedeflerine ulaşmalarında önemli bir faktördür. Bu nedenle, öğrencilerin ve velilerin tercih sürecinde bu bilgilere dikkatle bakmaları ve en uygun eğitim seçeneklerini belirlemeleri önemlidir. Siz değerli öğrencilerimize rehber niteliği olması açısından Batman anadolu imam hatip liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizlere bilgi vermesi açısından tablo halinde derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 340.9119 22.85 İngilizce MERKEZ BATMAN
Batman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 292.3548 39.29 İngilizce MERKEZ BATMAN
Kozluk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 250.4682 59.98 İngilizce KOZLUK BATMAN
Veysel Karani Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 221.0336 79.23 İngilizce MERKEZ BATMAN
Ahmedi Hani Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 190.9149 95.99 İngilizce MERKEZ BATMAN
Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 186.2614 97.29 İngilizce MERKEZ BATMAN
Salih Günaydın Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 182.8473 98.02 İngilizce MERKEZ BATMAN

 

Batman En İyi Fen Liseleri Hangileri?

Batman en iyi fen liselerini siz değerli öğrencilerimiz için güncel veriler esas alınarak sizlere sunulmuştur.

  • Batman Fen Lisesi
  •  

Batman En İyi Anadolu Liseleri Hangileri?

Batman en iyi anadolu liselerini öğrencilerimizin bilgi edinmeleri açısından sizler için derledik.

  • Batman Anadolu Lisesi
  • Türk Telekom Anadolu Lisesi
  •  

Batman En İyi Sosyal Bilimler Liseleri Hangileri?

Batman en iyi sosyal bilimler liselerini öğrencilerimizin kapsamlı bilgi ve fikir edinmeleri açısından sizler için aşağıda açıkladık.

  • Batman Sosyal Bilimler Lisesi
  •  

Öğrencilerimizin arasına katılmak istiyorsanız bizi ve mantığımızı iyi anlamanızı istiyoruz. Eğer bizi tanıyorsanız buradan başvuru yapabilirsiniz.

Kategoriler