Ankara Liseleri 2023 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Ankara Liseleri 2023 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

2024 yılında Ankara'daki liseleri tercih edecek öğrenciler ve aileleri için, liselerin taban puanları ve yüzdelik dilimleri büyük bir önem taşır. Bu puanlar ve yüzdelik dilimler, 2023 yılında yapılan ilk lise yerleştirmelerine dayanarak hazırlanmış olup, 2024 LGS'ye katılacak öğrencilerin tercih süreçlerinde dikkate alması gereken kritik verilerdir. Bu makalede, Ankara ilindeki liselerin 2024 yılı taban puanları, yüzdelik dilimleri ve kontenjanlarına dair güncel ve resmi bilgiler sunulacak ve öğrencilerin bu bilgiler ışığında en uygun lise seçimini yapmalarına yardımcı olunacaktır. Bu verilerin tamamı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından sağlanmıştır.

Ankara Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

 

LGS Puan Hesaplamak İçin Tıklayınız.

LGS Koçluk İçin Tıklayınız.

Liselerin Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri İçin Tıklayınız.

Ankara Hakkında

Ankara, Türkiye'nin başkenti ve ikinci en kalabalık şehri olarak, 5 milyonu aşkın nüfusa sahiptir. Eğitim açısından oldukça zengin bir yapıya sahip olan şehir, 20'den fazla üniversiteyle öğrenci hayatına canlılık katmaktadır. 25 ilçeyi bünyesinde barındıran Ankara, sanayi alanları, bürokratik merkezler, uluslararası kurumlar ve sivil toplum kuruluşları ile dinamik bir şehir yaşantısına ev sahipliği yapar. Orta Anadolu’nun kuzeybatısında yer alan şehir, 25,437 km²'lik yüzölçümüyle Türkiye'nin en büyük üçüncü ilidir. Ankara'da karasal iklim egemendir; kışlar soğuk ve karlı, yazlar ise kurak ve sıcak geçer. Mevsimsel ortalama sıcaklıklar, yıl boyunca değişkenlik gösterir.

Nasıl İlerlediğimizi Biliyorsun
Hedefin İçin Hadi Başlayalım!

Danışmanlık Al

Ankara’da Lise Okumanın Ayrıcalıkları

Ankara'da lise eğitimi almanın ayrıcalıkları arasında, şehrin zengin eğitim olanakları, kültürel ve sosyal aktiviteleri sayılabilir. Ankara, çok sayıda kaliteli liseye ev sahipliği yapmakta ve çeşitli eğitim yaklaşımlarını sunmaktadır. Ayrıca, başkent olmasının getirdiği çeşitli kültürel ve sanatsal etkinlikler, müzeler ve tarihi yerler, öğrencilerin genel kültürlerini ve sosyal becerilerini geliştirmelerine katkı sağlar. Bu çeşitlilik, öğrencilere geniş bir perspektif kazandırarak, eğitimlerini sadece akademik başarı ile sınırlı kalmayacak şekilde zenginleştirir.

Öğrencilerimizin arasına katılmak istiyorsanız bizi ve mantığımızı iyi anlamanızı istiyoruz. Eğer bizi tanıyorsanız buradan başvuru yapabilirsiniz.

Kategoriler