Amasya Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Amasya Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Amasya Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Amasya'daki liselerin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri çeşitlilik göstermektedir. Fen Liseleri yüksek başarıya odaklanırken, Anadolu Liseleri geniş bir öğrenci yelpazesini hedeflemek ile birlikte akademik başarıya hazırlayan liselerdir. Anadolu Lisesinin amaçları; öğrencilerin ilgi, yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazırlanmalarını sağlamaktır. Özel okullar ise kabul politikasında esneklik sağlar. Öğrenciler tercihlerini yapmadan önce bu farklılıkları değerlendirmelidir. bu nedenle güncel bilgilere başvurmak önemlidir. Öğrencilerin tercih yapmadan önce kendi hedeflerine uygun bir liseyi belirlemeleri adına Amasya’daki Fen Liselerinin, Anadolu Liselerinin, Sosyal Bilimler liselerinin ve sınavsız OBP ile öğrenci alan okulların taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizlere bilgi amaçlı açıkladık.

Amasya Fen Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Fen liseleri; fen ve matematik alanlarındaki başarıları yüksek olan öğrencileri, matematik ve fen bilimleri alanında daha çok sayısal bölümlerden Tıp, Mühendislik, Eczacılık ve Mimarlık gibi alanları tercih eden öğrencileri yükseköğretime hazırlar. Amasya'daki Fen Liselerinin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin geleceklerini belirleyen önemli bir faktördür. Yüksek taban puanları ve rekabetçi yüzdelik dilimleri, bu liselerin yoğun talep gördüğünü ve başvuran öğrenciler arasında sıralamanın kritik olduğunu vurgular. Öğrencilerin, tercihlerini yapmadan önce bu bilgileri titizlikle değerlendirmesi ve hedeflerine uygun bir rota çizmesi açısındani faydalarına olacaktır. Amasya Fen Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini siz değerli öğrencilerimiz için güncel veriler esas alınarak aşağıda bilgi vermek amaçlı tablo halinde sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Macit Zeren Fen Lisesi Fen Lisesi 448.1915 3.02 İngilizce MERKEZ AMASYA
Merzifon Fen Lisesi Fen Lisesi 437.8883 4.24 İngilizce MERZİFON AMASYA
Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesi Fen Lisesi 407.203 8.7 İngilizce SULUOVA AMASYA

Nasıl İlerlediğimizi Biliyorsun
Hedefin İçin Hadi Başlayalım!

Danışmanlık Al

Amasya Anadolu Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu Lisesi; bünyesindeki öğrencilerin ilgi, yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazırlanmalarını sağlamaktır. Anadolu Lisesi mezunları; Sayısaldan, Eşit Ağırlıktan, Sözelden ve Yabancı dilden birçok bölümü tercih edip yerleşebilmektedir. Amasya'daki Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişiklik göstermektedir. MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenen bu bilgiler, öğrencilerin tercihlerini belirlemede önemli bir rol oynamaktadır. Ancak her yılın sonunda duyurulan bu veriler, öğrenci başarısı, okul kontenjanları ve tercih edilen okulların geçmiş yıllardaki taleplerine göre değişebilmektedir. Dolayısıyla, öğrenciler ve veliler tercih sürecinde güncel taban puanları ve yüzdelik dilimlerini dikkate alarak kararlarını vermelidirler. Bu bilgiler, öğrencilerin en uygun eğitim ortamını seçmelerine yardımcı olacaktır. Amasya Anadolu Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini tablo halinde aşağıda açıkladık.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Amasya Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 378.2786 14.03 İngilizce MERKEZ AMASYA
Şehit Gültekin Tırpan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 273.251 47.84 İngilizce MERKEZ AMASYA
Amasya Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 252.6717 58.7 İngilizce MERKEZ AMASYA
Amasya Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 231.5743 71.98 İngilizce MERKEZ AMASYA
Gökhöyük Şehit Cemalettin Özdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 190.3159 96.17 İngilizce MERKEZ AMASYA
Merzifon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 188.2071 96.79 İngilizce MERZİFON AMASYA

 

Amasya Sosyal Bilimler Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Sosyal Bilimler Lisesi; Sosyal Bilimler ve Edebiyat alanında ihtiyaç duyulan nitelikli bilim adamlarını yetiştirmek amaçlı bu alanda öğrencileri yüksek öğretime hazırlar. Amasya’daki Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişmektedir. MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenen bu veriler, öğrencilerin tercihlerini belirlemede önemli bir kriterdir. Ancak her yılın sonunda duyurulan bu bilgiler, öğrenci başarısı, okul kontenjanları ve tercih edilen okulların taleplerine göre değişebilmektedir. Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin liselere yerleştirme sürecinde hangi okullara başvuracaklarını belirlemede kritik bir rol oynar. Öğrencilerimizin eğitim hayatına daha emin adım atmaları adına Amasya sosyal bilimler liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini bilgi edinmeniz açısından tablo halinde aşağıda derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Amasya Sosyal Bilimler Lisesi Hazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi 364.2678 17.04 İngilizce MERKEZ AMASYA

 

Amasya Anadolu İmam Hatip Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu İmam Hatip Liseleri, genel liselere benzer bir müfredat sunulmasıyla birlikte İslami ilimlerin öğretilmesi de bu okullara dahildir. Amasya’daki Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, her yıl Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan liselere yerleştirme sürecinde belirlenir. Bu süreç, öğrencilerin sınav performanslarına ve tercih ettikleri okulların kontenjan durumlarına bağlı olarak gerçekleşir. Anadolu İmam Hatip Liseleri, öğrencilere dini eğitim ve genel müfredatı içeren bir eğitim programı sunar. Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin eğitim hayatlarında önemli bir rol oynar. Bu veriler, öğrencilerin gelecekteki eğitim ve kariyer hedeflerine ulaşmalarında önemli bir faktördür. Bu nedenle, öğrencilerin ve velilerin tercih sürecinde bu bilgilere dikkatle bakmaları ve en uygun eğitim seçeneklerini belirlemeleri önemlidir. Siz değerli öğrencilerimize rehber niteliği olması açısından Amasya anadolu imam hatip liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizlere bilgi vermesi açısından tablo halinde derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Türk Telekom Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 392.696 11.23 İngilizce MERKEZ AMASYA
Şehit Ahmet Özsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 311.1674 32.14 İngilizce MERZİFON AMASYA
Şehit Osman Karakuş Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 290.1343 40.21 İngilizce SULUOVA AMASYA
Merzifon Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 272.5443 48.18 İngilizce MERZİFON AMASYA
Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 271.6243 48.62 İngilizce TAŞOVA AMASYA

Amasya En İyi Fen Liseleri Hangileri?

Amasya en iyi fen liselerini siz değerli öğrencilerimiz için güncel veriler esas alınarak sizlere sunulmuştur.

  • Macit Zeren Fen Lisesi
  • Merzifon Fen Lisesi
  •  

Amasya En İyi Anadolu Liseleri Hangileri?

Amasya en iyi anadolu liselerini öğrencilerimizin bilgi edinmeleri açısından sizler için derledik.

  • Amasya Anadolu Lisesi
  • Amasya Sosyal Bilimler Lisesi
  •  

Amasya En İyi Sosyal Bilimler Liseleri Hangileri?

Amasya en iyi sosyal bilimler liselerini öğrencilerimizin kapsamlı bilgi ve fikir edinmeleri açısından sizler için aşağıda açıkladık.

  • Amasya Sosyal Bilimler Lisesi
  •  

Öğrencilerimizin arasına katılmak istiyorsanız bizi ve mantığımızı iyi anlamanızı istiyoruz. Eğer bizi tanıyorsanız buradan başvuru yapabilirsiniz.

Kategoriler