Aksaray Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Aksaray Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Aksaray Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Aksaray'daki liselerin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri çeşitlilik göstermektedir. Fen Liseleri yüksek başarıya odaklanırken, Anadolu Liseleri geniş bir öğrenci yelpazesini hedeflemek ile birlikte akademik başarıya hazırlayan liselerdir. Anadolu Lisesinin amaçları; öğrencilerin ilgi, yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazırlanmalarını sağlamaktır. Özel okullar ise kabul politikasında esneklik sağlar. Öğrenciler tercihlerini yapmadan önce bu farklılıkları değerlendirmelidir. bu nedenle güncel bilgilere başvurmak önemlidir. Öğrencilerin tercih yapmadan önce kendi hedeflerine uygun bir liseyi belirlemeleri adına Aksaray’daki Fen Liselerinin, Anadolu Liselerinin, Sosyal Bilimler liselerinin ve sınavsız OBP ile öğrenci alan okulların taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizlere bilgi amaçlı açıkladık.

Aksaray Fen Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Fen liseleri; fen ve matematik alanlarındaki kendini geliştirmiş veya geliştirmek isteyen öğrencileri, matematik ve fen bilimleri alanında yüksek öğrenime hazırlar. Genellikle Merkezi Sınav Puan ortalaması yüksek liselerdir. Fen Liseleri, yüksek akademik standartları ve rekabetçi kabul süreçleriyle öne çıkar. Aksaray'daki Fen Liselerinin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri öğrencilerin, tercihlerini yapmadan önce bu bilgileri değerlendirmeleri ve hedefleriyle uyumlu bir eğitim ortamı seçmeleri için önemli veriler sunar. Öğrencilerimizin daha sağlam adım atmaları açısından Aksaray Fen Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizler için aşağıda bilgi amaçlı tablo halinde sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Aksaray Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesi Fen Lisesi 451.4014 2.68 İngilizce MERKEZ AKSARAY
Abdülhamid Han Fen Lisesi Fen Lisesi 438.7809 4.13 İngilizce MERKEZ AKSARAY
Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi Fen Lisesi 371.7494 15.39 İngilizce ORTAKÖY AKSARAY

Nasıl İlerlediğimizi Biliyorsun
Hedefin İçin Hadi Başlayalım!

Danışmanlık Al

Aksaray Anadolu Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu Lisesi; bünyesindeki öğrencilerin ilgi, yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazırlanmalarını sağlamaktır. Anadolu Lisesi mezunları; Sayısaldan( Tıp, Eczacılık, Mühendislik, Mimarlık, Fizik vb.), Eşit Ağırlıktan (Hukuk, İşletme, Psikoloji, PDR vb.), Sözelden (Halkla İlişkiler, Gazetecilik, RTS, Tarih vb.), Yabancı dilden (İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim ve Tercümanlık vb.) gibi birçok bölümü tercih edip yerleşebilmektedir. Aksaray'daki Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişiklik gösterebilmektedir. Bu bilgiler, genellikle her yıl MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenir. Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin sınav performanslarına, o yılki kontenjan durumuna ve tercih edilen okulun geçmiş yıllardaki popülerliğine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle, her yıl liselere yerleştirme süreci tamamlandıktan sonra, güncel taban puanları ve yüzdelik dilimlerini takip etmeleri öğrencilerimizin yararına olacaktır. Aşağıda öğrencilerimizin fikir sahibi olmaları açısından Aksaray Anadolu Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini tablo halinde sizlere sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Hazım Kulak Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 417.6898 7.04 İngilizce MERKEZ AKSARAY
Şehit Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 303.292 35 İngilizce MERKEZ AKSARAY
Şehit Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 293.9039 38.65 İngilizce MERKEZ AKSARAY
Eskil Atatürk Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 263.3623 52.83 İngilizce ESKİL AKSARAY
75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 257.7949 55.82 İngilizce MERKEZ AKSARAY
Aksaray Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 251.2058 59.55 İngilizce MERKEZ AKSARAY

 

Aksaray Sosyal Bilimler Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Sosyal Bilimler Lisesi; Sosyal Bilimler ve Edebiyat alanında ihtiyaç duyulan nitelikli bilim adamlarını yetiştirmek amaçlı bu alanda öğrencileri yüksek öğretime hazırlar. Aksaray’daki Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişmektedir. MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenen bu veriler, öğrencilerin tercihlerini belirlemede önemli bir kriterdir. Ancak her yılın sonunda duyurulan bu bilgiler, öğrenci başarısı, okul kontenjanları ve tercih edilen okulların taleplerine göre değişebilmektedir. Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin liselere yerleştirme sürecinde hangi okullara başvuracaklarını belirlemede kritik bir rol oynar. Öğrencilerimizin eğitim hayatına daha emin adım atmaları adına Aksaray sosyal bilimler liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini bilgi edinmeniz açısından tablo halinde aşağıda derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi Sosyal Bilimler Lisesi 391.0205 11.52 İngilizce MERKEZ AKSARAY

 

Aksaray Anadolu İmam Hatip Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu İmam Hatip Liseleri, genel liselere benzer bir müfredat sunulmasıyla birlikte İslami ilimlerin öğretilmesi de bu okullara dahildir. Aksaray’daki Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, her yıl Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan liselere yerleştirme sürecinde belirlenir. Bu süreç, öğrencilerin sınav performanslarına ve tercih ettikleri okulların kontenjan durumlarına bağlı olarak gerçekleşir. Anadolu İmam Hatip Liseleri, öğrencilere dini eğitim ve genel müfredatı içeren bir eğitim programı sunar. Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin eğitim hayatlarında önemli bir rol oynar. Bu veriler, öğrencilerin gelecekteki eğitim ve kariyer hedeflerine ulaşmalarında önemli bir faktördür. Bu nedenle, öğrencilerin ve velilerin tercih sürecinde bu bilgilere dikkatle bakmaları ve en uygun eğitim seçeneklerini belirlemeleri önemlidir. Siz değerli öğrencilerimize rehber niteliği olması açısından Aksaray anadolu imam hatip liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizlere bilgi vermesi açısından tablo halinde derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Şehit Önder Güzel Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 374.9248 14.73 İngilizce MERKEZ AKSARAY
Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 367.5213 16.31 İngilizce MERKEZ AKSARAY
Aksaray Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 259.7376 54.75 İngilizce MERKEZ AKSARAY
Kanuni Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 186.5438 97.22 İngilizce MERKEZ AKSARAY

 

Aksaray En İyi Fen Liseleri Hangileri?

Aksaray en iyi fen liselerini siz değerli öğrencilerimiz için güncel veriler esas alınarak sizlere sunulmuştur.

  • Aksaray Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesi
  • Abdülhamid Han Fen Lisesi
  •  

Aksaray En İyi Anadolu Liseleri Hangileri?

Aksaray en iyi anadolu liselerini öğrencilerimizin bilgi edinmeleri açısından sizler için derledik.

  • Hazım Kulak Anadolu Lisesi
  •  

Aksaray En İyi Sosyal Bilimler Liseleri Hangileri?

Aksaray en iyi sosyal bilimler liselerini öğrencilerimizin kapsamlı bilgi ve fikir edinmeleri açısından sizler için aşağıda açıkladık.

  • Sosyal Bilimler Lisesi
  •  

Öğrencilerimizin arasına katılmak istiyorsanız bizi ve mantığımızı iyi anlamanızı istiyoruz. Eğer bizi tanıyorsanız buradan başvuru yapabilirsiniz.

Kategoriler