Ağrı Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Ağrı Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Ağrı Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Ağrı'daki liselerin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri çeşitlilik göstermektedir. Fen Liseleri yüksek başarıya odaklanırken, Anadolu Liseleri geniş bir öğrenci yelpazesini hedeflemek ile birlikte akademik başarıya hazırlayan liselerdir. Anadolu Lisesinin amaçları; öğrencilerin ilgi, yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazırlanmalarını sağlamaktır. Özel okullar ise kabul politikasında esneklik sağlar. Öğrenciler tercihlerini yapmadan önce bu farklılıkları değerlendirmelidir. bu nedenle güncel bilgilere başvurmak önemlidir. Öğrencilerin tercih yapmadan önce kendi hedeflerine uygun bir liseyi belirlemeleri adına Ağrı’daki Fen Liselerinin, Anadolu Liselerinin, Sosyal Bilimler liselerinin ve sınavsız OBP ile öğrenci alan okulların taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizlere bilgi amaçlı açıkladık.

Ağrı Fen Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Fen liseleri; fen ve matematik alanlarındaki başarıları yüksek olan öğrencileri, matematik ve fen bilimleri alanında daha çok sayısal bölümlerden Tıp, Mühendislik, Eczacılık ve Mimarlık gibi alanları tercih eden öğrencileri yükseköğretime hazırlar. Ağrı'daki Fen Liselerinin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin geleceklerini belirleyen önemli bir faktördür. Yüksek taban puanları ve rekabetçi yüzdelik dilimleri, bu liselerin yoğun talep gördüğünü ve başvuran öğrenciler arasında sıralamanın kritik olduğunu vurgular. Öğrencilerin, tercihlerini yapmadan önce bu bilgileri titizlikle değerlendirmesi ve hedeflerine uygun bir rota çizmesi açısındani faydalarına olacaktır. Ağrı Fen Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini siz değerli öğrencilerimiz için güncel veriler esas alınarak aşağıda bilgi vermek amaçlı tablo halinde sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Ağrı Hüseyin Celal Yardımcı Fen Lisesi Fen Lisesi 408.2531 8.53 İngilizce MERKEZ AĞRI
Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi Fen Lisesi 360.1383 18 İngilizce PATNOS AĞRI
Ömer Çoktin Fen Lisesi Fen Lisesi 356.4538 18.89 İngilizce DOĞUBAYAZIT AĞRI

Nasıl İlerlediğimizi Biliyorsun
Hedefin İçin Hadi Başlayalım!

Danışmanlık Al

Ağrı Anadolu Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu Lisesi mezunları; Sayısaldan, Eşit Ağırlıktan, Sözelden ve Yabancı dilden birçok bölümü tercih edip yerleşebilmektedir. Merkezi yerleştirme ile alan Anadolu Liseleri dışında yerel yerleştirme ile de öğrenci kabul eden Anadolu liseleri mevcuttur. Ağrı'daki Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, her yıl güncellenen ve öğrencilerin tercih sürecinde kritik bir rol oynayan önemli bilgilerdir. MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına dayanarak belirlenen bu veriler, öğrencilerin gelecekteki eğitim yolculuklarını şekillendirmede temel bir rehberdir. Ancak her yılın sonunda açıklanan bu bilgiler, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir; öğrenci performansı, okul kontenjanları ve geçmiş yılların tercih eğilimleri gibi. Bu nedenle, öğrenciler ve veliler, tercih sürecinde güncel taban puanları ve yüzdelik dilimlerini dikkate alarak bilinçli kararlar vermeli ve en uygun eğitim fırsatlarını değerlendirmelidirler. Öğrencilerimizin daha emin adımlar atması açısından Ağrı Anadolu Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini bilgi amaçlı tablo halinde derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Ağrı Dağı Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 355.4109 19.14 İngilizce MERKEZ AĞRI
15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 348.5539 20.84 İngilizce MERKEZ AĞRI
Doğubeyazıt Rıza Ertuğrul Eryılmaz Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 315.9395 30.49 İngilizce DOĞUBAYAZIT AĞRI
Nurettin Dolgun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 258.791 55.27 İngilizce MERKEZ AĞRI
Nurettin Dolgun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 246.9075 62.11 İngilizce MERKEZ AĞRI

 

Ağrı Sosyal Bilimler Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Sosyal Bilimler Lisesi; Sosyal Bilimler ve Edebiyat alanında ihtiyaç duyulan nitelikli bilim adamlarını yetiştirmek amaçlı bu alanda öğrencileri yüksek öğretime hazırlar. Ağrı’daki Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişmektedir. MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenen bu veriler, öğrencilerin tercihlerini belirlemede önemli bir kriterdir. Ancak her yılın sonunda duyurulan bu bilgiler, öğrenci başarısı, okul kontenjanları ve tercih edilen okulların taleplerine göre değişebilmektedir. Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin liselere yerleştirme sürecinde hangi okullara başvuracaklarını belirlemede kritik bir rol oynar. Öğrencilerimizin eğitim hayatına daha emin adım atmaları adına Ağrı sosyal bilimler liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini bilgi edinmeniz açısından tablo halinde aşağıda derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi Sosyal Bilimler Lisesi 330.4004 25.86 İngilizce MERKEZ AĞRI

 

Ağrı Anadolu İmam Hatip Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu İmam Hatip Liseleri, genel liselere benzer bir müfredat sunulmasıyla birlikte İslami ilimlerin öğretilmesi de bu okullara dahildir. Ağrı’daki Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, her yıl Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan liselere yerleştirme sürecinde belirlenir. Bu süreç, öğrencilerin sınav performanslarına ve tercih ettikleri okulların kontenjan durumlarına bağlı olarak gerçekleşir. Anadolu İmam Hatip Liseleri, öğrencilere dini eğitim ve genel müfredatı içeren bir eğitim programı sunar. Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin eğitim hayatlarında önemli bir rol oynar. Bu veriler, öğrencilerin gelecekteki eğitim ve kariyer hedeflerine ulaşmalarında önemli bir faktördür. Bu nedenle, öğrencilerin ve velilerin tercih sürecinde bu bilgilere dikkatle bakmaları ve en uygun eğitim seçeneklerini belirlemeleri önemlidir. Siz değerli öğrencilerimize rehber niteliği olması açısından Ağrı anadolu imam hatip liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizlere bilgi vermesi açısından tablo halinde derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Hayrettin Atmaca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 309.3234 32.79 İngilizce MERKEZ AĞRI
Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 286.68 41.68 İngilizce ELEŞKİRT AĞRI
Ağrı Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 271.3165 48.77 İngilizce MERKEZ AĞRI
15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 248.8792 60.91 İngilizce PATNOS AĞRI
Fatımatü Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 243.1592 64.42 İngilizce DOĞUBAYAZIT AĞRI
Medine Müdafii Fahrettin Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 228.3705 74.17 İngilizce DOĞUBAYAZIT AĞRI
Diyadin Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 191.5081 95.79 İngilizce DİYADİN AĞRI

 

Ağrı En İyi Fen Liseleri Hangileri?

Ağrı en iyi fen liselerini siz değerli öğrencilerimiz için güncel veriler esas alınarak sizlere sunulmuştur.

  • Ağrı Hüseyin Celal Yardımcı Fen Lisesi
  • Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi
  •  

Ağrı En İyi Anadolu Liseleri Hangileri?

Ağrı en iyi anadolu liselerini öğrencilerimizin bilgi edinmeleri açısından sizler için derledik.

  • Ağrı Dağı Anadolu Lisesi
  • 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi
  •  

Ağrı En İyi Sosyal Bilimler Liseleri Hangileri?

Ağrı en iyi sosyal bilimler liselerini öğrencilerimizin kapsamlı bilgi ve fikir edinmeleri açısından sizler için aşağıda açıkladık.

  • Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi
  •  

Öğrencilerimizin arasına katılmak istiyorsanız bizi ve mantığımızı iyi anlamanızı istiyoruz. Eğer bizi tanıyorsanız buradan başvuru yapabilirsiniz.

Kategoriler