Adıyaman Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Adıyaman Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Adıyaman Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Adıyaman'daki liselerin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri okulun yapısına, bölgesine ve sınava giren öğrenciye yönelik her yıl değişkenlik göstermektedir. Genellikle sınavla alan okullardan Fen Liseleri ve Anadolu Liseleri gibi okullar, diğerlerine kıyasla daha yüksek puanlar ve yüzdelik dilimler talep edebilirler. Fen Liseleri özellikle matematik ve fen alanlarında üst düzeyde başarı gösteren öğrencileri hedeflerken, Anadolu Liseleri daha geniş kapsamlı öğrencilere hitap etmekle birlikte yüksek puanlar isteyebilmektedir. Özel okullar genellikle daha esnek bir kabul politikasına sahip olabilirler, ancak yine de yüksek başarı standartlarına bağlı kalabilirler. Fakat, her bölgenin ve semtin liseleri arasında önemli farklılıklar bulunabilmekte, dolayısıyla öğrencilerin tercih yapmadan önce güncel bilgilere erişmeleri önemlidir. Bu şekilde, en uygun seçenekleri belirleyebilirler. Öğrencilerimizin fikir sahibi olmaları açısından Adıyaman’daki Fen Liselerinin, Anadolu Liselerinin, Sosyal Bilimler liselerinin ve sınavsız OBP ile öğrenci alan okulların taban puanları ve yüzdelik dilimlerini aşağıda kapsamlı şekilde tablolar halinde sunduk.

Tüm Taban puanlar 24 Temmuz 2023(İlk yerleştirme) verilerine göre sunulmuştur.

Adıyaman Fen Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Fen liseleri; fen ve matematik alanlarındaki yetenekleri yüksek olan öğrencileri, matematik ve fen bilimleri alanında yüksek öğrenime hazırlar. Fen Liselerinden mezun olan öğrenciler daha çok sayısal bölümlerden Tıp, Mühendislik, Eczacılık ve Mimarlık gibi bölümlere yönelmektedir. Adıyaman' daki Fen Liselerinin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin geleceğini belirleyecek önemli bir adımı oluşturur. Öğrenciler arasında rekabetin fazla olmasından kaynaklı yüksek taban puanları ve yüzdelik dilimleri bu liselerde olabiliyor. Öğrenciler, tercihlerini yapmadan önce bu bilgileri dikkatle gözden geçirmeli ve kendi yeteneklerine uygun bir eğitim ortamını seçmelidirler. Öğrencilerin doğru karar vermeleri açısından bilgi vermek amaçlı güncel Adıyaman Fen Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizler için aşağıda tablo halinde derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Adıyaman Fen Lisesi Fen Lisesi 455.6876 2.25 İngilizce MERKEZ ADIYAMAN
Gölbaşı Fen Lisesi Fen Lisesi 401.5022 9.67 İngilizce GÖLBAŞI ADIYAMAN
Merinos Ali Erdemoğlu Fen Lisesi Fen Lisesi 391.8186 11.37 İngilizce BESNİ ADIYAMAN
Kahta Borsa İstanbul Fen Lisesi Fen Lisesi 388.4762 12.01 İngilizce KAHTA ADIYAMAN

Nasıl İlerlediğimizi Biliyorsun
Hedefin İçin Hadi Başlayalım!

Danışmanlık Al

Adıyaman Anadolu Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu Lisesi; bünyesindeki öğrencilerin ilgi, yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazır olmalarını sağlamaktır. Anadolu Lisesi mezunları; Sayısaldan, Eşit Ağırlıktan, Sözelden ve Yabancı dilden birçok bölümü tercih edip yerleşebilmektedir. Adıyaman'daki Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişiklik göstermektedir. MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenen bu bilgiler, öğrencilerin tercihlerini belirlemede önemli bir rol oynamaktadır. Ancak her yılın sonunda duyurulan bu veriler, öğrenci başarısı, okul kontenjanları ve tercih edilen okulların geçmiş yıllardaki taleplerine göre değişebilmektedir. Dolayısıyla, öğrenciler ve veliler tercih sürecinde güncel taban puanları ve yüzdelik dilimlerini dikkate alarak kararlarını vermelidirler. Bu bilgiler, öğrencilerin en uygun eğitim ortamını seçmelerine yardımcı olacaktır. Adıyaman Anadolu Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini tablo halinde aşağıda açıkladık.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Esentepe Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 427.5617 5.58 İngilizce MERKEZ ADIYAMAN
Altınşehir Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 420.8277 6.56 İngilizce MERKEZ ADIYAMAN
Kahta Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 345.7273 21.58 İngilizce KAHTA ADIYAMAN
Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 227.346 74.87 İngilizce MERKEZ ADIYAMAN
Adıyaman Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 210.1046 86.59 İngilizce MERKEZ ADIYAMAN
Adıyaman Ziraat Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 205.6517 89.28 İngilizce MERKEZ ADIYAMAN
Adıyaman Perre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 196.7003 93.82 İngilizce MERKEZ ADIYAMAN
Dumlupınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 184.5061 97.69 İngilizce MERKEZ ADIYAMAN
Adıyaman Perre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 179.865 98.54 İngilizce MERKEZ ADIYAMAN
Adıyaman Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 161.9611 99.84 İngilizce MERKEZ ADIYAMAN

 

Adıyaman Anadolu İmam Hatip Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu İmam Hatip Liseleri, genel liselere benzer bir müfredat sunulmasıyla birlikte İslami ilimlerin öğretilmesi de bu okullara dahildir. Adıyaman’daki Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, her yıl Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan liselere yerleştirme sürecinde belirlenir. Bu süreç, öğrencilerin sınav performanslarına ve tercih ettikleri okulların kontenjan durumlarına bağlı olarak gerçekleşir. Anadolu İmam Hatip Liseleri, öğrencilere dini eğitim ve genel müfredatı içeren bir eğitim programı sunar. Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin eğitim hayatlarında önemli bir rol oynar. Bu veriler, öğrencilerin gelecekteki eğitim ve kariyer hedeflerine ulaşmalarında önemli bir faktördür. Bu nedenle, öğrencilerin ve velilerin tercih sürecinde bu bilgilere dikkatle bakmaları ve en uygun eğitim seçeneklerini belirlemeleri önemlidir. Siz değerli öğrencilerimize rehber niteliği olması açısından Adıyaman anadolu imam hatip liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizlere bilgi vermesi açısından tablo halinde derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 401.5772 9.66 İngilizce MERKEZ ADIYAMAN
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 391.8474 11.37 İngilizce MERKEZ ADIYAMAN
Ebu Sadık Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 334.2376 24.72 İngilizce KAHTA ADIYAMAN
Mehmet Tevfik Göksu Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 303.9259 34.76 İngilizce GÖLBAŞI ADIYAMAN
Besni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 214.2723 83.87 İngilizce BESNİ ADIYAMAN

 

Adıyaman En İyi Fen Liseleri Hangileri?

Adıyaman en iyi Fen liselerini siz değerli öğrencilerimiz için güncel veriler esas alınarak sizlere sunulmuştur.

  • Adıyaman Fen Lisesi
  • Gölbaşı Fen Lisesi
  • Merinos Ali Erdemoğlu Fen Lisesi
  • Kahta Borsa İstanbul Fen Lisesi
  •  

Adıyaman En İyi Anadolu Liseleri Hangileri?

Adıyaman en iyi anadolu liselerini öğrencilerimizin bilgi edinmeleri açısından sizler için derledik.

  • Esentepe Anadolu Lisesi
  • Altınşehir Anadolu Lisesi
  •  

Öğrencilerimizin arasına katılmak istiyorsanız bizi ve mantığımızı iyi anlamanızı istiyoruz. Eğer bizi tanıyorsanız buradan başvuru yapabilirsiniz.

Kategoriler