Tokat Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Tokat Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Tokat Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Tokat'taki liselerin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri okulun yapısına, bölgesine ve sınava giren öğrenciye yönelik her yıl değişkenlik göstermektedir. Genellikle sınavla alan okullardan Fen Liseleri ve Anadolu Liseleri gibi okullar, diğerlerine kıyasla daha yüksek puanlar ve yüzdelik dilimler talep edebilirler. Fen Liseleri özellikle matematik ve fen alanlarında üst düzeyde başarı gösteren öğrencileri hedeflerken, Anadolu Liseleri daha geniş kapsamlı öğrencilere hitap etmekle birlikte yüksek puanlar isteyebilmektedir. Özel okullar genellikle daha esnek bir kabul politikasına sahip olabilirler, ancak yine de yüksek başarı standartlarına bağlı kalabilirler. Fakat, her bölgenin ve semtin liseleri arasında önemli farklılıklar bulunabilmekte, dolayısıyla öğrencilerin tercih yapmadan önce güncel bilgilere erişmeleri önemlidir. Bu şekilde, en uygun seçenekleri belirleyebilirler. Öğrencilerimizin fikir sahibi olmaları açısından Tokat'taki Fen Liselerinin, Anadolu Liselerinin, Sosyal Bilimler liselerinin ve sınavsız OBP ile öğrenci alan okulların taban puanları ve yüzdelik dilimlerini aşağıda kapsamlı şekilde tablolar halinde sunduk.

Tokat Fen Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Fen liseleri; fen ve matematik alanlarındaki kendini geliştirmiş veya geliştirmek isteyen öğrencileri, matematik ve fen bilimleri alanında yüksek öğrenime hazırlar. Genellikle Merkezi Sınav Puan ortalaması yüksek liselerdir. Fen Liseleri, yüksek akademik standartları ve rekabetçi kabul süreçleriyle öne çıkar. Tokat'taki Fen Liselerinin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri öğrencilerin, tercihlerini yapmadan önce bu bilgileri değerlendirmeleri ve hedefleriyle uyumlu bir eğitim ortamı seçmeleri için önemli veriler sunar. Öğrencilerimizin daha sağlam adım atmaları açısından Tokat Fen Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizler için aşağıda bilgi amaçlı tablo halinde sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Tokat Milli Piyango İhya Balak Fen Lisesi Fen Lisesi 453.4092 2.47 İngilizce MERKEZ TOKAT
Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Fen Lisesi 407.2057 8.7 İngilizce ERBAA TOKAT
Zile Fen Lisesi Fen Lisesi 396.5888 10.53 İngilizce ZİLE TOKAT
Niksar Prof. Dr. Mustafa Erol Turaçlı Fen Lisesi Fen Lisesi 380.3234 13.62 İngilizce NİKSAR TOKAT
Turhal Şeker Fen Lisesi Fen Lisesi 368.8044 16.03 İngilizce TURHAL TOKAT
Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi Fen Lisesi 343.2896 22.21 İngilizce REŞADİYE TOKAT

Nasıl İlerlediğimizi Biliyorsun
Hedefin İçin Hadi Başlayalım!

Danışmanlık Al

Tokat Anadolu Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu Lisesi; bünyesindeki öğrencilerin ilgi, yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazırlanmalarını sağlamaktır. Anadolu Lisesi mezunları; Sayısaldan (Tıp, Eczacılık, Mühendislik, Mimarlık, Fizik vb.), Eşit Ağırlıktan (Hukuk, İşletme, Psikoloji, PDR vb.), Sözelden (Halkla İlişkiler, Gazetecilik, RTS, Tarih vb.), Yabancı dilden (İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim ve Tercümanlık vb.) gibi birçok bölümü tercih edip yerleşebilmektedir. Tokat'taki Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişiklik gösterebilmektedir. Bu bilgiler, genellikle her yıl MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenir. Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin sınav performanslarına, o yılki kontenjan durumuna ve tercih edilen okulun geçmiş yıllardaki popülerliğine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle, her yıl liselere yerleştirme süreci tamamlandıktan sonra, güncel taban puanları ve yüzdelik dilimlerini takip etmeleri öğrencilerimizin yararına olacaktır. Aşağıda öğrencilerimizin fikir sahibi olmaları açısından Tokat Anadolu Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini tablo halinde sizlere sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Gazi Osman Paşa Lisesi Anadolu Lisesi 422.23 6.34 İngilizce MERKEZ TOKAT
Erbaa Merkez Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 363.3813 17.25 İngilizce ERBAA TOKAT
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 283.8474 42.92 İngilizce MERKEZ TOKAT
Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 261.7621 53.66 İngilizce MERKEZ TOKAT
Yeşilırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 242.7441 64.68 İngilizce MERKEZ TOKAT
Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 242.0521 65.11 İngilizce MERKEZ TOKAT
Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 227.6471 74.66 İngilizce MERKEZ TOKAT
Artova Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 215.4126 83.09 İngilizce ARTOVA TOKAT
Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 200.8022 91.91 İngilizce MERKEZ TOKAT
Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 193.7242 95.02 İngilizce MERKEZ TOKAT

 

Tokat Sosyal Bilimler Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Sosyal Bilimler Lisesi; Sosyal Bilimler ve Edebiyat alanında ihtiyaç duyulan nitelikli bilim adamlarını yetiştirmek amaçlı bu alanda öğrencileri yüksek öğretime hazırlar. Tokat'taki Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişmektedir. MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenen bu veriler, öğrencilerin tercihlerini belirlemede önemli bir kriterdir. Ancak her yılın sonunda duyurulan bu bilgiler, öğrenci başarısı, okul kontenjanları ve tercih edilen okulların taleplerine göre değişebilmektedir. Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin liselere yerleştirme sürecinde hangi okullara başvuracaklarını belirlemede kritik bir rol oynar. Öğrencilerimizin eğitim hayatına daha emin adım atmaları adına Tokat sosyal bilimler liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini bilgi edinmeniz açısından tablo halinde aşağıda derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Tokat Borsa İstanbul Sosyal Bilimler Lisesi Hazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi 401.6648 9.64 İngilizce MERKEZ TOKAT
Tokat Borsa İstanbul Sosyal Bilimler Lisesi Sosyal Bilimler Lisesi 389.1993 11.87 İngilizce MERKEZ TOKAT

 

Tokat Anadolu İmam Hatip Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu İmam Hatip Liseleri, genel liselere benzer bir müfredat sunulmasıyla birlikte İslami ilimlerin öğretilmesi de bu okullara dahildir. Tokat'taki Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, her yıl Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan liselere yerleştirme sürecinde belirlenir. Bu süreç, öğrencilerin sınav performanslarına ve tercih ettikleri okulların kontenjan durumlarına bağlı olarak gerçekleşir. Anadolu İmam Hatip Liseleri, öğrencilere dini eğitim ve genel müfredatı içeren bir eğitim programı sunar. Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin eğitim hayatlarında önemli bir rol oynar. Bu veriler, öğrencilerin gelecekteki eğitim ve kariyer hedeflerine ulaşmalarında önemli bir faktördür. Bu nedenle, öğrencilerin ve velilerin tercih sürecinde bu bilgilere dikkatle bakmaları ve en uygun eğitim seçeneklerini belirlemeleri önemlidir. Siz değerli öğrencilerimize rehber niteliği olması açısından Tokat anadolu imam hatip liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizlere bilgi vermesi açısından tablo halinde derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Uluslararası Tokat Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 359.8707 18.07 İngilizce MERKEZ TOKAT
M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 345.8338 21.55 İngilizce MERKEZ TOKAT
Tokat Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 326.3019 27.11 İngilizce MERKEZ TOKAT
Erbaa Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 307.8472 33.32 İngilizce ERBAA TOKAT
15 Temmuz Şehit Ferhat Koç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 278.5487 45.32 İngilizce TURHAL TOKAT
Erbaa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 259.0147 55.15 İngilizce ERBAA TOKAT
15 Temmuz Şehit Erdem Diker Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 255.4479 57.13 İngilizce NİKSAR TOKAT

 

Tokat En İyi Fen Liseleri Hangileri?

Tokat en iyi fen liselerini siz değerli öğrencilerimiz için güncel veriler esas alınarak sizlere sunulmuştur.

  • Tokat Milli Piyango İhya Balak Fen Lisesi
  • Yılmaz Kayalar Fen Lisesi
  • Zile Fen Lisesi
  •  

Tokat En İyi Anadolu Liseleri Hangileri?

Tokat en iyi anadolu liselerini öğrencilerimizin bilgi edinmeleri açısından sizler için derledik.

  • Gazi Osman Paşa Lisesi
  • Erbaa Merkez Anadolu Lisesi
  •  

Tokat En İyi Sosyal Bilimler Liseleri Hangileri?

Tokat en iyi sosyal bilimler liselerini öğrencilerimizin kapsamlı bilgi ve fikir edinmeleri açısından sizler için aşağıda açıkladık.

  • Tokat Borsa İstanbul Sosyal Bilimler Lisesi
  •  

Öğrencilerimizin arasına katılmak istiyorsanız bizi ve mantığımızı iyi anlamanızı istiyoruz. Eğer bizi tanıyorsanız buradan başvuru yapabilirsiniz.

Kategoriler