Sivas Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Sivas Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Sivas Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Sivas'daki liselerin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri okulun yapısına, bölgesine ve sınava giren öğrenciye yönelik her yıl değişkenlik göstermektedir. Genellikle sınavla alan okullardan Fen Liseleri ve Anadolu Liseleri gibi okullar, diğerlerine kıyasla daha yüksek puanlar ve yüzdelik dilimler talep edebilirler. Fen Liseleri özellikle matematik ve fen alanlarında üst düzeyde başarı gösteren öğrencileri hedeflerken, Anadolu Liseleri daha geniş kapsamlı öğrencilere hitap etmekle birlikte yüksek puanlar isteyebilmektedir. Özel okullar genellikle daha esnek bir kabul politikasına sahip olabilirler, ancak yine de yüksek başarı standartlarına bağlı kalabilirler. Fakat, her bölgenin ve semtin liseleri arasında önemli farklılıklar bulunabilmekte, dolayısıyla öğrencilerin tercih yapmadan önce güncel bilgilere erişmeleri önemlidir. Bu şekilde, en uygun seçenekleri belirleyebilirler. Öğrencilerimizin fikir sahibi olmaları açısından Sivas’daki Fen Liselerinin, Anadolu Liselerinin, Sosyal Bilimler liselerinin ve sınavsız OBP ile öğrenci alan okulların taban puanları ve yüzdelik dilimlerini aşağıda kapsamlı şekilde tablolar halinde sunduk.

Sivas Fen Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Fen liseleri; fen ve matematik alanlarındaki kendini geliştirmiş veya geliştirmek isteyen öğrencileri, matematik ve fen bilimleri alanında yüksek öğrenime hazırlar. Genellikle Merkezi Sınav Puan ortalaması yüksek liselerdir. Fen Liseleri, yüksek akademik standartları ve rekabetçi kabul süreçleriyle öne çıkar. Sivas'daki Fen Liselerinin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri öğrencilerin, tercihlerini yapmadan önce bu bilgileri değerlendirmeleri ve hedefleriyle uyumlu bir eğitim ortamı seçmeleri için önemli veriler sunar. Öğrencilerimizin daha sağlam adım atmaları açısından Sivas Fen Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizler için aşağıda bilgi amaçlı tablo halinde sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Sivas Fen lisesi Fen Lisesi 454.3472 2.38 İngilizce MERKEZ SİVAS
İsmet Yılmaz Fen Lisesi Fen Lisesi 384.2752 12.83 İngilizce ŞARKIŞLA SİVAS
Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi Fen Lisesi 363.5745 17.2 İngilizce ZARA SİVAS
Suşehri Fen Lisesi Fen Lisesi 348.0697 20.96 İngilizce SUŞEHRİ SİVAS

Nasıl İlerlediğimizi Biliyorsun
Hedefin İçin Hadi Başlayalım!

Danışmanlık Al

Sivas Anadolu Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu Lisesi; bünyesindeki öğrencilerin ilgi, yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazır olmalarını sağlamaktır. Anadolu Lisesi mezunları; Sayısaldan (Tıp, Eczacılık, Mühendislik, Mimarlık, Fizik vb.), Eşit Ağırlıktan (Hukuk, İşletme, Psikoloji, PDR vb.), Sözelden (Halkla İlişkiler, Gazetecilik, RTS, Tarih vb.), Yabancı dilden (İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim ve Tercümanlık vb.) gibi birçok bölümü tercih edip yerleşebilmektedir. Sivas'daki Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişiklik gösterebilmektedir. Bu bilgiler, genellikle her yıl MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenir. Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin sınav performanslarına, o yılki kontenjan durumuna ve tercih edilen okulun geçmiş yıllardaki popülerliğine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle, her yıl liselere yerleştirme süreci tamamlandıktan sonra, güncel taban puanları ve yüzdelik dilimlerini takip etmeleri öğrencilerimizin yararına olacaktır. Aşağıda öğrencilerimizin fikir sahibi olmaları açısından Sivas Anadolu Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini tablo halinde sizlere sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Selçuk Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 436.7324 4.38 İngilizce MERKEZ SİVAS
Selçuk Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 432.5894 4.91 Almanca MERKEZ SİVAS
Sivas Lisesi Anadolu Lisesi 408.2928 8.52 İngilizce MERKEZ SİVAS
Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 369.6852 15.84 İngilizce MERKEZ SİVAS
Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 314.4544 30.99 İngilizce MERKEZ SİVAS
Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 307.0408 33.61 İngilizce MERKEZ SİVAS
Gürün Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 286.4931 41.76 İngilizce GÜRÜN SİVAS
Sultanşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 279.3142 44.97 İngilizce MERKEZ SİVAS
Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 279.089 45.07 İngilizce MERKEZ SİVAS
Koç Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 270.9958 48.93 İngilizce KANGAL SİVAS
Sultanşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 250.3663 60.04 İngilizce MERKEZ SİVAS
Pamukpınar Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 231.4111 72.1 İngilizce YILDIZELİ SİVAS
Sezai Karakoç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 200.989 91.81 İngilizce SUŞEHRİ SİVAS

 

Sivas Sosyal Bilimler Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Sosyal Bilimler Lisesi; Sosyal Bilimler ve Edebiyat alanında ihtiyaç duyulan nitelikli bilim adamlarını yetiştirmek amaçlı bu alanda öğrencileri yüksek öğretime hazırlar. Sivas’daki Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişmektedir. MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenen bu veriler, öğrencilerin tercihlerini belirlemede önemli bir kriterdir. Ancak her yılın sonunda duyurulan bu bilgiler, öğrenci başarısı, okul kontenjanları ve tercih edilen okulların taleplerine göre değişebilmektedir. Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin liselere yerleştirme sürecinde hangi okullara başvuracaklarını belirlemede kritik bir rol oynar. Öğrencilerimizin eğitim hayatına daha emin adım atmaları adına Sivas sosyal bilimler liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini bilgi edinmeniz açısından tablo halinde aşağıda derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Prof. Dr. Necati Erşen Sosyal Bilimler Lisesi Hazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi 376.7381 14.35 İngilizce MERKEZ SİVAS

 

Sivas Anadolu İmam Hatip Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu İmam Hatip Liseleri, genel liselere benzer bir müfredat sunulmasıyla birlikte İslami ilimlerin öğretilmesi de bu okullara dahildir. Sivas’daki Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, her yıl Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan liselere yerleştirme sürecinde belirlenir. Bu süreç, öğrencilerin sınav performanslarına ve tercih ettikleri okulların kontenjan durumlarına bağlı olarak gerçekleşir. Anadolu İmam Hatip Liseleri, öğrencilere dini eğitim ve genel müfredatı içeren bir eğitim programı sunar. Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin eğitim hayatlarında önemli bir rol oynar. Bu veriler, öğrencilerin gelecekteki eğitim ve kariyer hedeflerine ulaşmalarında önemli bir faktördür. Bu nedenle, öğrencilerin ve velilerin tercih sürecinde bu bilgilere dikkatle bakmaları ve en uygun eğitim seçeneklerini belirlemeleri önemlidir. Siz değerli öğrencilerimize rehber niteliği olması açısından Sivas anadolu imam hatip liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizlere bilgi vermesi açısından tablo halinde derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 408.4059 8.5 İngilizce MERKEZ SİVAS
Asım Şahin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 374.0735 14.9 İngilizce MERKEZ SİVAS
Uluslararası Şehit M. Murat Ertekin Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 354.0638 19.46 İngilizce MERKEZ SİVAS
Şehit Özgür Gencer Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 274.2604 47.35 İngilizce ŞARKIŞLA SİVAS
Şarkışla Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 262.7768 53.13 İngilizce ŞARKIŞLA SİVAS
Zara Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 245.3092 63.1 İngilizce ZARA SİVAS
Semiha Yıldırım Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 217.5585 81.63 İngilizce SUŞEHRİ SİVAS
Yıldızeli Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 201.4602 91.58 İngilizce YILDIZELİ SİVAS

 

Sivas En İyi Fen Liseleri Hangileri?

Sivas en iyi fen liselerini siz değerli öğrencilerimiz için güncel veriler esas alınarak sizlere sunulmuştur.

  • Sivas Fen lisesi
  • İsmet Yılmaz Fen Lisesi
  •  

Sivas En İyi Anadolu Liseleri Hangileri?

Sivas en iyi anadolu liselerini öğrencilerimizin bilgi edinmeleri açısından sizler için derledik.

  • Selçuk Anadolu Lisesi
  • Selçuk Anadolu Lisesi
  • Sivas Lisesi
  •  

Sivas En İyi Sosyal Bilimler Liseleri Hangileri?

Sivas en iyi sosyal bilimler liselerini öğrencilerimizin kapsamlı bilgi ve fikir edinmeleri açısından sizler için aşağıda açıkladık.

  • Dr. Necati Erşen Sosyal Bilimler Lisesi
  •  

Öğrencilerimizin arasına katılmak istiyorsanız bizi ve mantığımızı iyi anlamanızı istiyoruz. Eğer bizi tanıyorsanız buradan başvuru yapabilirsiniz.

Kategoriler