Şırnak Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Şırnak Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Şırnak Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Şırnak'taki liselerin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri okulun yapısına, bölgesine ve sınava giren öğrenciye yönelik her yıl değişkenlik göstermektedir. Genellikle sınavla alan okullardan Fen Liseleri ve Anadolu Liseleri gibi okullar, diğerlerine kıyasla daha yüksek puanlar ve yüzdelik dilimler talep edebilirler. Fen Liseleri özellikle matematik ve fen alanlarında üst düzeyde başarı gösteren öğrencileri hedeflerken, Anadolu Liseleri daha geniş kapsamlı öğrencilere hitap etmekle birlikte yüksek puanlar isteyebilmektedir. Özel okullar genellikle daha esnek bir kabul politikasına sahip olabilirler, ancak yine de yüksek başarı standartlarına bağlı kalabilirler. Fakat, her bölgenin ve semtin liseleri arasında önemli farklılıklar bulunabilmekte, dolayısıyla öğrencilerin tercih yapmadan önce güncel bilgilere erişmeleri önemlidir. Bu şekilde, en uygun seçenekleri belirleyebilirler. Öğrencilerimizin fikir sahibi olmaları açısından Şırnak'taki Fen Liselerinin, Anadolu Liselerinin, Sosyal Bilimler liselerinin ve sınavsız OBP ile öğrenci alan okulların taban puanları ve yüzdelik dilimlerini aşağıda kapsamlı şekilde tablolar halinde sunduk.

Şırnak Fen Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Fen liseleri; fen ve matematik alanlarındaki yetenekleri yüksek olan öğrencileri, matematik ve fen bilimleri alanında yüksek öğrenime hazırlar. Fen Liselerinden mezun olan öğrenciler daha çok sayısal bölümlerden Tıp, Mühendislik, Eczacılık ve Mimarlık gibi bölümlere yönelmektedir. Şırnak'taki Fen Liselerinin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin geleceğini belirleyecek önemli bir adımı oluşturur. Öğrenciler arasında rekabetin fazla olmasından kaynaklı yüksek taban puanları ve yüzdelik dilimleri bu liselerde olabiliyor. Öğrenciler, tercihlerini yapmadan önce bu bilgileri dikkatle gözden geçirmeli ve kendi yeteneklerine uygun bir eğitim ortamını seçmelidirler. Öğrencilerin doğru karar vermeleri açısından bilgi vermek amaçlı güncel Şırnak Fen Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizler için aşağıda tablo halinde derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Cizre Fen Lisesi Fen Lisesi 389.6584 11.78 İngilizce CİZRE ŞIRNAK
Şükrü Geliş Fen Lisesi Fen Lisesi 364.5859 16.97 İngilizce MERKEZ ŞIRNAK
Senan İdin Fen Lisesi Fen Lisesi 353.2838 19.65 İngilizce SİLOPİ ŞIRNAK

Nasıl İlerlediğimizi Biliyorsun
Hedefin İçin Hadi Başlayalım!

Danışmanlık Al

Şırnak Anadolu Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu Lisesi; bünyesindeki öğrencilerin ilgi, yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazırlanmalarını sağlamaktır. Anadolu Lisesi mezunları; Sayısaldan, Eşit Ağırlıktan, Sözelden ve Yabancı dilden birçok bölümü tercih edip yerleşebilmektedir. Şırnak'taki Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişiklik göstermektedir. MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenen bu bilgiler, öğrencilerin tercihlerini belirlemede önemli bir rol oynamaktadır. Ancak her yılın sonunda duyurulan bu veriler, öğrenci başarısı, okul kontenjanları ve tercih edilen okulların geçmiş yıllardaki taleplerine göre değişebilmektedir. Dolayısıyla, öğrenciler ve veliler tercih sürecinde güncel taban puanları ve yüzdelik dilimlerini dikkate alarak kararlarını vermelidirler. Bu bilgiler, öğrencilerin en uygun eğitim ortamını seçmelerine yardımcı olacaktır. Şırnak Anadolu Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini tablo halinde aşağıda açıkladık.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Hacı Fettah Kadooğlu Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 321.5353 28.65 İngilizce CİZRE ŞIRNAK
Şırnak Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 317.1933 30.07 İngilizce MERKEZ ŞIRNAK
Silopi Atatürk Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 306.9689 33.64 İngilizce SİLOPİ ŞIRNAK
İdil Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 304.2959 34.63 İngilizce İDİL ŞIRNAK
Recep Tayyip Erdoğan Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 297.7573 37.12 İngilizce CİZRE ŞIRNAK
Şırnak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 252.8407 58.61 İngilizce MERKEZ ŞIRNAK
Şırnak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 242.1011 65.08 İngilizce MERKEZ ŞIRNAK
Nazmiye Demirel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 236.458 68.71 İngilizce MERKEZ ŞIRNAK

 

Şırnak Sosyal Bilimler Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Sosyal Bilimler Lisesi; Sosyal Bilimler ve Edebiyat alanında ihtiyaç duyulan nitelikli bilim adamlarını yetiştirmek amaçlı bu alanda öğrencileri yüksek öğretime hazırlar. Şırnak'taki Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişmektedir. MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenen bu veriler, öğrencilerin tercihlerini belirlemede önemli bir kriterdir. Ancak her yılın sonunda duyurulan bu bilgiler, öğrenci başarısı, okul kontenjanları ve tercih edilen okulların taleplerine göre değişebilmektedir. Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin liselere yerleştirme sürecinde hangi okullara başvuracaklarını belirlemede kritik bir rol oynar. Öğrencilerimizin eğitim hayatına daha emin adım atmaları adına Şırnak sosyal bilimler liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini bilgi edinmeniz açısından tablo halinde aşağıda derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Şırnak Fatih Sosyal Bilimler Lisesi Hazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi 301.8188 35.56 İngilizce MERKEZ ŞIRNAK

 

Şırnak Anadolu İmam Hatip Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu İmam Hatip Liseleri, genel liselere benzer bir müfredat sunulmasıyla birlikte İslami ilimlerin öğretilmesi de bu okullara dahildir. Şırnak'taki Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, her yıl Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan liselere yerleştirme sürecinde belirlenir. Bu süreç, öğrencilerin sınav performanslarına ve tercih ettikleri okulların kontenjan durumlarına bağlı olarak gerçekleşir. Anadolu İmam Hatip Liseleri, öğrencilere dini eğitim ve genel müfredatı içeren bir eğitim programı sunar. Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin eğitim hayatlarında önemli bir rol oynar. Bu veriler, öğrencilerin gelecekteki eğitim ve kariyer hedeflerine ulaşmalarında önemli bir faktördür. Bu nedenle, öğrencilerin ve velilerin tercih sürecinde bu bilgilere dikkatle bakmaları ve en uygun eğitim seçeneklerini belirlemeleri önemlidir. Siz değerli öğrencilerimize rehber niteliği olması açısından Şırnak anadolu imam hatip liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizlere bilgi vermesi açısından tablo halinde derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Hacı Mehmet Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 292.6894 39.15 İngilizce SİLOPİ ŞIRNAK
Hilal Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 271.2291 48.81 İngilizce ULUDERE ŞIRNAK
Şehri Nuh Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 266.5901 51.16 İngilizce MERKEZ ŞIRNAK
Cizre Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 265.1721 51.88 İngilizce CİZRE ŞIRNAK
İdil Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 236.3699 68.77 İngilizce İDİL ŞIRNAK

 

Şırnak En İyi Fen Liseleri Hangileri?

Şırnak en iyi fen liselerini siz değerli öğrencilerimiz için güncel veriler esas alınarak sizlere sunulmuştur.

  • Cizre Fen Lisesi
  • Şükrü Geliş Fen Lisesi
  •  

Şırnak En İyi Anadolu Liseleri Hangileri?

Şırnak en iyi anadolu liselerini öğrencilerimizin bilgi edinmeleri açısından sizler için derledik.

  • Hacı Fettah Kadooğlu Anadolu Lisesi
  • Şırnak Anadolu Lisesi
  • Silopi Atatürk Anadolu Lisesi
  •  

Şırnak En İyi Sosyal Bilimler Liseleri Hangileri?

Şırnak en iyi sosyal bilimler liselerini öğrencilerimizin kapsamlı bilgi ve fikir edinmeleri açısından sizler için aşağıda açıkladık.

  • Şırnak Fatih Sosyal Bilimler Lisesi
  •  

Öğrencilerimizin arasına katılmak istiyorsanız bizi ve mantığımızı iyi anlamanızı istiyoruz. Eğer bizi tanıyorsanız buradan başvuru yapabilirsiniz.

Kategoriler