Ordu Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Ordu Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Ordu Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Ordu'daki liselerin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl giren öğrencilerin seviyelerine göre değişiklik göstermektedir. 2024 yılına özgü verilere dayanarak genel bir değerlendirme yapmak gerekirse, Ordu'daki liselerin çoğunun yüksek rekabetin olduğu bir ortamda bulunduğunu söyleyebiliriz. Genellikle sınavla alan okullardan Fen Liseleri, Anadolu Liseleri ve Sosyal Bilimler liseleri gibi okullar, daha yüksek taban puanlarına ve yüzdelik dilimlerine sahip olabilirler. Özellikle Fen Liseleri, matematik ve fen alanlarında başarılı öğrencileri çekmek için yüksek puan gereksinimleriyle bilinirler. Diğer yandan, Anadolu Liseleri daha geniş bir öğrenci kitlesini hedeflerken, yine de orta düzeyden yüksek puanlar talep edebilirler. Sosyal Bilimler liseleri ise daha çok özel derslerin ağırlıklı olarak okutulduğu okullardır. Siz değerli öğrencilerimiz için Ordu’daki Fen Liselerinin, Anadolu Liselerinin, Sosyal Bilimler liselerinin ve sınavsız OBP ile öğrenci alan okulların taban puanları ve yüzdelik dilimlerini bilgi vermek amaçlı başlık başlık tablolaştırarak size açıkladık.

Ordu Fen Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Fen liseleri; fen ve matematik alanlarındaki kendini geliştirmiş veya geliştirmek isteyen öğrencileri, matematik ve fen bilimleri alanında yüksek öğrenime hazırlar. Genellikle Merkezi Sınav Puan ortalaması yüksek liselerdir. Fen Liseleri, yüksek akademik standartları ve rekabetçi kabul süreçleriyle öne çıkar. Ordu'daki Fen Liselerinin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri öğrencilerin, tercihlerini yapmadan önce bu bilgileri değerlendirmeleri ve hedefleriyle uyumlu bir eğitim ortamı seçmeleri için önemli veriler sunar. Öğrencilerimizin daha sağlam adım atmaları açısından Ordu Fen Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizler için aşağıda bilgi amaçlı tablo halinde sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Ordu Fen Lisesi Fen Lisesi 448.5063 2.98 İngilizce ALTINORDU ORDU
Fatsa Fen Lisesi Fen Lisesi 424.6917 5.99 İngilizce FATSA ORDU
Ünye Fen Lisesi Fen Lisesi 411.9675 7.92 İngilizce ÜNYE ORDU
Aybastı Fen Lisesi Fen Lisesi 330.4927 25.83 İngilizce AYBASTI ORDU
Gölköy Fen Lisesi Fen Lisesi 293.4159 38.85 İngilizce GÖLKÖY ORDU

 

Ordu Anadolu Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu Lisesi; bünyesindeki öğrencilerin ilgi, yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazır olmalarını sağlamaktır. Anadolu Lisesi mezunları; Sayısaldan (Tıp, Eczacılık, Mühendislik, Mimarlık, Fizik vb.), Eşit Ağırlıktan (Hukuk, İşletme, Psikoloji, PDR vb.), Sözelden (Halkla İlişkiler, Gazetecilik, RTS, Tarih vb.), Yabancı dilden (İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim ve Tercümanlık vb.) gibi birçok bölümü tercih edip yerleşebilmektedir. Ordu'daki Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişiklik gösterebilmektedir. Bu bilgiler, genellikle her yıl MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenir. Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin sınav performanslarına, o yılki kontenjan durumuna ve tercih edilen okulun geçmiş yıllardaki popülerliğine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle, her yıl liselere yerleştirme süreci tamamlandıktan sonra, güncel taban puanları ve yüzdelik dilimlerini takip etmeleri öğrencilerimizin yararına olacaktır. Aşağıda öğrencilerimizin fikir sahibi olmaları açısından Ordu Anadolu Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini tablo halinde sizlere sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 387.4604 12.2 İngilizce FATSA ORDU
Ordu Lisesi Anadolu Lisesi 343.1284 22.25 İngilizce ALTINORDU ORDU
Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 303.2307 35.02 İngilizce ÜNYE ORDU
Ordu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 279.0763 45.08 İngilizce ALTINORDU ORDU
Ordu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 257.4441 56.02 İngilizce ALTINORDU ORDU
Ordu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 254.6224 57.59 İngilizce ALTINORDU ORDU
Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 236.5151 68.67 İngilizce ÜNYE ORDU
Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 228.5642 74.04 İngilizce ÜNYE ORDU
Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 215.7032 82.9 İngilizce FATSA ORDU
Ulubey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 207.949 87.92 İngilizce ULUBEY ORDU
Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 206.8372 88.59 İngilizce ÜNYE ORDU

 

Ordu Sosyal Bilimler Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Sosyal Bilimler Lisesi; Sosyal Bilimler ve Edebiyat alanında ihtiyaç duyulan nitelikli bilim adamlarını yetiştirmek amaçlı bu alanda öğrencileri yüksek öğretime hazırlar. Ordu’daki Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişmektedir. MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenen bu veriler, öğrencilerin tercihlerini belirlemede önemli bir kriterdir. Ancak her yılın sonunda duyurulan bu bilgiler, öğrenci başarısı, okul kontenjanları ve tercih edilen okulların taleplerine göre değişebilmektedir. Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin liselere yerleştirme sürecinde hangi okullara başvuracaklarını belirlemede kritik bir rol oynar. Öğrencilerimizin eğitim hayatına daha emin adım atmaları adına Ordu sosyal bilimler liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini bilgi edinmeniz açısından tablo halinde aşağıda derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Ordu Sosyal Bilimler Lisesi Hazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi 355.0751 19.22 İngilizce PERŞEMBE ORDU

 

Ordu Anadolu İmam Hatip Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu İmam Hatip Liseleri, genel liselere benzer bir müfredat sunulmasıyla birlikte İslami ilimlerin öğretilmesi de bu okullara dahildir. Ordu’daki Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, her yıl Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan liselere yerleştirme sürecinde belirlenir. Bu süreç, öğrencilerin sınav performanslarına ve tercih ettikleri okulların kontenjan durumlarına bağlı olarak gerçekleşir. Anadolu İmam Hatip Liseleri, öğrencilere dini eğitim ve genel müfredatı içeren bir eğitim programı sunar. Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin eğitim hayatlarında önemli bir rol oynar. Bu veriler, öğrencilerin gelecekteki eğitim ve kariyer hedeflerine ulaşmalarında önemli bir faktördür. Bu nedenle, öğrencilerin ve velilerin tercih sürecinde bu bilgilere dikkatle bakmaları ve en uygun eğitim seçeneklerini belirlemeleri önemlidir. Siz değerli öğrencilerimize rehber niteliği olması açısından Ordu anadolu imam hatip liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizlere bilgi vermesi açısından tablo halinde derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 378.3969 14 İngilizce ALTINORDU ORDU
Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi H.S Anadolu İmam Hatip Lisesi 370.0038 15.77 İngilizce ALTINORDU ORDU
Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 307.7329 33.35 İngilizce ÜNYE ORDU
Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 295.8527 37.86 İngilizce FATSA ORDU
Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 270.7516 49.05 İngilizce FATSA ORDU
Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 257.8134 55.81 İngilizce ÜNYE ORDU
Kumru Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 251.406 59.43 İngilizce KUMRU ORDU

 

Ordu En İyi Fen Liseleri Hangileri?

Ordu en iyi fen liselerini siz değerli öğrencilerimiz için güncel veriler esas alınarak sizlere sunulmuştur.

  • Ordu Fen Lisesi
  • Fatsa Fen Lisesi
  •  

Ordu En İyi Anadolu Liseleri Hangileri?

Ordu en iyi anadolu liselerini öğrencilerimizin bilgi edinmeleri açısından sizler için derledik.

  • Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi
  •  

Ordu En İyi Sosyal Bilimler Liseleri Hangileri?

Ordu en iyi sosyal bilimler liselerini öğrencilerimizin kapsamlı bilgi ve fikir edinmeleri açısından sizler için aşağıda açıkladık.

  • Ordu Sosyal Bilimler Lisesi
  •  

Öğrencilerimizin arasına katılmak istiyorsanız bizi ve mantığımızı iyi anlamanızı istiyoruz. Eğer bizi tanıyorsanız buradan başvuru yapabilirsiniz.

Kategoriler