Malatya Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Malatya Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Malatya Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Malatya'daki liselerin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri okulun yapısına, bölgesine ve sınava giren öğrenciye yönelik her yıl değişkenlik göstermektedir. Genellikle sınavla alan okullardan Fen Liseleri ve Anadolu Liseleri gibi okullar, diğerlerine kıyasla daha yüksek puanlar ve yüzdelik dilimler talep edebilirler. Fen Liseleri özellikle matematik ve fen alanlarında üst düzeyde başarı gösteren öğrencileri hedeflerken, Anadolu Liseleri daha geniş kapsamlı öğrencilere hitap etmekle birlikte yüksek puanlar isteyebilmektedir. Özel okullar genellikle daha esnek bir kabul politikasına sahip olabilirler, ancak yine de yüksek başarı standartlarına bağlı kalabilirler. Fakat, her bölgenin ve semtin liseleri arasında önemli farklılıklar bulunabilmekte, dolayısıyla öğrencilerin tercih yapmadan önce güncel bilgilere erişmeleri önemlidir. Bu şekilde, en uygun seçenekleri belirleyebilirler. Öğrencilerimizin fikir sahibi olmaları açısından Malatya’daki Fen Liselerinin, Anadolu Liselerinin, Sosyal Bilimler liselerinin ve sınavsız OBP ile öğrenci alan okulların taban puanları ve yüzdelik dilimlerini aşağıda kapsamlı şekilde tablolar halinde sunduk.

Malatya Fen Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Fen liseleri; fen ve matematik alanlarındaki kendini geliştirmiş veya geliştirmek isteyen öğrencileri, matematik ve fen bilimleri alanında yüksek öğrenime hazırlar. Genellikle Merkezi Sınav Puan ortalaması yüksek liselerdir. Fen Liseleri, yüksek akademik standartları ve rekabetçi kabul süreçleriyle öne çıkar. Malatya'daki Fen Liselerinin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri öğrencilerin, tercihlerini yapmadan önce bu bilgileri değerlendirmeleri ve hedefleriyle uyumlu bir eğitim ortamı seçmeleri için önemli veriler sunar. Öğrencilerimizin daha sağlam adım atmaları açısından Malatya Fen Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizler için aşağıda bilgi amaçlı tablo halinde sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi Fen Lisesi 475.055 0.71 İngilizce YEŞİLYURT MALATYA
Malatya Fethi Gemuhluoğlu Fen Lisesi Fen Lisesi 463.2557 1.56 İngilizce YEŞİLYURT MALATYA
Malatya Mehmet Ali Aydınlar Fen Lisesi Fen Lisesi 456.1095 2.21 İngilizce BATTALGAZİ MALATYA
Akçadağ Fatih Fen Lisesi Fen Lisesi 413.781 7.64 İngilizce AKÇADAĞ MALATYA
Doğanşehir Fen Lisesi Fen Lisesi 386.8482 12.32 İngilizce DOĞANŞEHİR MALATYA
Kerem Aydınlar Fen Lisesi Fen Lisesi 379.0915 13.86 İngilizce ARAPGİR MALATYA
Mehmet Emin Ilıcak Fen Lisesi Fen Lisesi 374.2447 14.87 İngilizce DARENDE MALATYA

Nasıl İlerlediğimizi Biliyorsun
Hedefin İçin Hadi Başlayalım!

Danışmanlık Al

Malatya Anadolu Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu Lisesi; bünyesindeki öğrencilerin ilgi, yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazırlanmalarını sağlamaktır. Anadolu Lisesi mezunları; Sayısaldan (Tıp, Eczacılık, Mühendislik, Mimarlık, Fizik vb.), Eşit Ağırlıktan (Hukuk, İşletme, Psikoloji, PDR vb.), Sözelden (Halkla İlişkiler, Gazetecilik, RTS, Tarih vb.), Yabancı dilden (İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim ve Tercümanlık vb.) gibi birçok bölümü tercih edip yerleşebilmektedir. Malatya'daki Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişiklik gösterebilmektedir. Bu bilgiler, genellikle her yıl MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenir. Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin sınav performanslarına, o yılki kontenjan durumuna ve tercih edilen okulun geçmiş yıllardaki popülerliğine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle, her yıl liselere yerleştirme süreci tamamlandıktan sonra, güncel taban puanları ve yüzdelik dilimlerini takip etmeleri öğrencilerimizin yararına olacaktır. Aşağıda öğrencilerimizin fikir sahibi olmaları açısından Malatya Anadolu Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini tablo halinde sizlere sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Malatya Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 444.439 3.45 İngilizce BATTALGAZİ MALATYA
Şehriban Günata Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 425.1253 5.92 İngilizce YEŞİLYURT MALATYA
Malatya Lisesi Anadolu Lisesi 411.9784 7.92 İngilizce BATTALGAZİ MALATYA
Şehit Kemal Özalper Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 267.0953 50.9 İngilizce BATTALGAZİ MALATYA
Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 251.7623 59.23 İngilizce BATTALGAZİ MALATYA
Şehit Gökhan Ertan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 248.382 61.21 İngilizce YEŞİLYURT MALATYA
Aslantepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 181.2758 98.31 İngilizce BATTALGAZİ MALATYA
Aslantepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 179.9491 98.52 İngilizce BATTALGAZİ MALATYA
Fırat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 165.4705 99.73 İngilizce BATTALGAZİ MALATYA

 

Malatya Sosyal Bilimler Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Sosyal Bilimler Lisesi; Sosyal Bilimler ve Edebiyat alanında ihtiyaç duyulan nitelikli bilim adamlarını yetiştirmek amaçlı bu alanda öğrencileri yüksek öğretime hazırlar. Malatya’daki Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişmektedir. MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenen bu veriler, öğrencilerin tercihlerini belirlemede önemli bir kriterdir. Ancak her yılın sonunda duyurulan bu bilgiler, öğrenci başarısı, okul kontenjanları ve tercih edilen okulların taleplerine göre değişebilmektedir. Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin liselere yerleştirme sürecinde hangi okullara başvuracaklarını belirlemede kritik bir rol oynar. Öğrencilerimizin eğitim hayatına daha emin adım atmaları adına Malatya sosyal bilimler liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini bilgi edinmeniz açısından tablo halinde aşağıda derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Niyazi Mısri Sosyal Bilimler Lisesi Sosyal Bilimler Lisesi 369.1987 15.95 İngilizce BATTALGAZİ MALATYA

 

Malatya Anadolu İmam Hatip Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu İmam Hatip Liseleri, genel liselere benzer bir müfredat sunulmasıyla birlikte İslami ilimlerin öğretilmesi de bu okullara dahildir. Malatya’daki Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, her yıl Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan liselere yerleştirme sürecinde belirlenir. Bu süreç, öğrencilerin sınav performanslarına ve tercih ettikleri okulların kontenjan durumlarına bağlı olarak gerçekleşir. Anadolu İmam Hatip Liseleri, öğrencilere dini eğitim ve genel müfredatı içeren bir eğitim programı sunar. Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin eğitim hayatlarında önemli bir rol oynar. Bu veriler, öğrencilerin gelecekteki eğitim ve kariyer hedeflerine ulaşmalarında önemli bir faktördür. Bu nedenle, öğrencilerin ve velilerin tercih sürecinde bu bilgilere dikkatle bakmaları ve en uygun eğitim seçeneklerini belirlemeleri önemlidir. Siz değerli öğrencilerimize rehber niteliği olması açısından Malatya anadolu imam hatip liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizlere bilgi vermesi açısından tablo halinde derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 407.1351 8.71 İngilizce YEŞİLYURT MALATYA
Sadreddin Konevi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 343.7494 22.09 İngilizce YEŞİLYURT MALATYA
Malatya Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 336.9988 23.94 İngilizce BATTALGAZİ MALATYA
Hacı Avni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 333.6232 24.9 İngilizce BATTALGAZİ MALATYA
Osman Hulusi Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 270.2918 49.28 İngilizce DARENDE MALATYA
Doğanşehir Hüsne Küçük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 211.8327 85.48 İngilizce DOĞANŞEHİR MALATYA

 

Malatya En İyi Fen Liseleri Hangileri?

Malatya en iyi fen liselerini siz değerli öğrencilerimiz için güncel veriler esas alınarak sizlere sunulmuştur.

  • Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi
  • Malatya Fethi Gemuhluoğlu Fen Lisesi
  • Malatya Mehmet Ali Aydınlar Fen Lisesi
  •  

Malatya En İyi Anadolu Liseleri Hangileri?

Malatya en iyi anadolu liselerini öğrencilerimizin bilgi edinmeleri açısından sizler için derledik.

  • Malatya Anadolu Lisesi
  • Şehriban Günata Anadolu Lisesi
  •  

Malatya En İyi Sosyal Bilimler Liseleri Hangileri?

Malatya en iyi sosyal bilimler liselerini öğrencilerimizin kapsamlı bilgi ve fikir edinmeleri açısından sizler için aşağıda açıkladık.

  • Niyazi Mısri Sosyal Bilimler Lisesi
  •  

Öğrencilerimizin arasına katılmak istiyorsanız bizi ve mantığımızı iyi anlamanızı istiyoruz. Eğer bizi tanıyorsanız buradan başvuru yapabilirsiniz.

Kategoriler