Rize Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Rize Liseleri 2024 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Rize Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Rize'deki liselerin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri okulun yapısına, bölgesine ve sınava giren öğrenciye yönelik her yıl değişkenlik göstermektedir. Genellikle sınavla alan okullardan Fen Liseleri ve Anadolu Liseleri gibi okullar, diğerlerine kıyasla daha yüksek puanlar ve yüzdelik dilimler talep edebilirler. Fen Liseleri özellikle matematik ve fen alanlarında üst düzeyde başarı gösteren öğrencileri hedeflerken, Anadolu Liseleri daha geniş kapsamlı öğrencilere hitap etmekle birlikte yüksek puanlar isteyebilmektedir. Özel okullar genellikle daha esnek bir kabul politikasına sahip olabilirler, ancak yine de yüksek başarı standartlarına bağlı kalabilirler. Fakat, her bölgenin ve semtin liseleri arasında önemli farklılıklar bulunabilmekte, dolayısıyla öğrencilerin tercih yapmadan önce güncel bilgilere erişmeleri önemlidir. Bu şekilde, en uygun seçenekleri belirleyebilirler. Öğrencilerimizin fikir sahibi olmaları açısından Rize'deki Fen Liselerinin, Anadolu Liselerinin, Sosyal Bilimler liselerinin ve sınavsız OBP ile öğrenci alan okulların taban puanları ve yüzdelik dilimlerini aşağıda kapsamlı şekilde tablolar halinde sunduk.

Rize Fen Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Fen liseleri; fen ve matematik alanlarındaki başarıları yüksek olan öğrencileri, matematik ve fen bilimleri alanında daha çok sayısal bölümlerden Tıp, Mühendislik, Eczacılık ve Mimarlık gibi alanları tercih eden öğrencileri yükseköğretime hazırlar. Rize'deki Fen Liselerinin 2024 taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin geleceklerini belirleyen önemli bir faktördür. Yüksek taban puanları ve rekabetçi yüzdelik dilimleri, bu liselerin yoğun talep gördüğünü ve başvuran öğrenciler arasında sıralamanın kritik olduğunu vurgular. Öğrencilerin, tercihlerini yapmadan önce bu bilgileri titizlikle değerlendirmesi ve hedeflerine uygun bir rota çizmesi açısındani faydalarına olacaktır. Rize Fen Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini siz değerli öğrencilerimiz için güncel veriler esas alınarak aşağıda bilgi vermek amaçlı tablo halinde sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Rize Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi Fen Lisesi 435.9489 4.48 İngilizce MERKEZ RİZE
Güneysu Şehit Kemal Mutlu Fen Lisesi Fen Lisesi 418.519 6.92 İngilizce GÜNEYSU RİZE
Çayeli Fen Lisesi Fen Lisesi 387.5097 12.19 İngilizce ÇAYELİ RİZE
Ardeşen Şehit Ömer Halisdemir Fen Lisesi Fen Lisesi 358.0857 18.49 İngilizce ARDEŞEN RİZE
Pazar Fen Lisesi Fen Lisesi 351.6155 20.06 İngilizce PAZAR RİZE

Nasıl İlerlediğimizi Biliyorsun
Hedefin İçin Hadi Başlayalım!

Danışmanlık Al

Rize Anadolu Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu Lisesi; bünyesindeki öğrencilerin ilgi, yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazırlanmalarını sağlamaktır. Anadolu Lisesi mezunları; Sayısaldan (Tıp, Eczacılık, Mühendislik, Mimarlık, Fizik vb.), Eşit Ağırlıktan (Hukuk, İşletme, Psikoloji, PDR vb.), Sözelden (Halkla İlişkiler, Gazetecilik, RTS, Tarih vb.), Yabancı dilden (İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim ve Tercümanlık vb.) gibi birçok bölümü tercih edip yerleşebilmektedir. Rize'deki Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişiklik gösterebilmektedir. Bu bilgiler, genellikle her yıl MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenir. Anadolu Liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin sınav performanslarına, o yılki kontenjan durumuna ve tercih edilen okulun geçmiş yıllardaki popülerliğine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle, her yıl liselere yerleştirme süreci tamamlandıktan sonra, güncel taban puanları ve yüzdelik dilimlerini takip etmeleri öğrencilerimizin yararına olacaktır. Aşağıda öğrencilerimizin fikir sahibi olmaları açısından Rize Anadolu Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini tablo halinde sizlere sunduk.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Fatih Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 349.8742 20.49 İngilizce MERKEZ RİZE
Pazar Şehit Murat Naiboğlu Sivil Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 321.0772 28.79 İngilizce PAZAR RİZE
Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 260.411 54.38 İngilizce MERKEZ RİZE
Tevfik İleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 254.0019 57.94 İngilizce MERKEZ RİZE
Ekrem Orhon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 241.1561 65.67 İngilizce MERKEZ RİZE
Ekrem Orhon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Meslek Programı 218.6833 80.86 İngilizce MERKEZ RİZE

 

Rize Sosyal Bilimler Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Sosyal Bilimler Lisesi; Sosyal Bilimler ve Edebiyat alanında ihtiyaç duyulan nitelikli bilim adamlarını yetiştirmek amaçlı bu alanda öğrencileri yüksek öğretime hazırlar. Rize'deki Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri her yıl değişmektedir. MEB tarafından yapılan liselere yerleştirme sınavı sonuçlarına göre güncellenen bu veriler, öğrencilerin tercihlerini belirlemede önemli bir kriterdir. Ancak her yılın sonunda duyurulan bu bilgiler, öğrenci başarısı, okul kontenjanları ve tercih edilen okulların taleplerine göre değişebilmektedir. Sosyal Bilimler liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin liselere yerleştirme sürecinde hangi okullara başvuracaklarını belirlemede kritik bir rol oynar. Öğrencilerimizin eğitim hayatına daha emin adım atmaları adına Rize sosyal bilimler liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini bilgi edinmeniz açısından tablo halinde aşağıda derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Rize Sosyal Bilimler Lisesi Sosyal Bilimler Lisesi 371.991 15.34 İngilizce MERKEZ RİZE

 

Rize Anadolu İmam Hatip Liseleri Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2024

Anadolu İmam Hatip Liseleri, genel liselere benzer bir müfredat sunulmasıyla birlikte İslami ilimlerin öğretilmesi de bu okullara dahildir. Rize'deki Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, her yıl Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan liselere yerleştirme sürecinde belirlenir. Bu süreç, öğrencilerin sınav performanslarına ve tercih ettikleri okulların kontenjan durumlarına bağlı olarak gerçekleşir. Anadolu İmam Hatip Liseleri, öğrencilere dini eğitim ve genel müfredatı içeren bir eğitim programı sunar. Anadolu İmam Hatip Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri, öğrencilerin eğitim hayatlarında önemli bir rol oynar. Bu veriler, öğrencilerin gelecekteki eğitim ve kariyer hedeflerine ulaşmalarında önemli bir faktördür. Bu nedenle, öğrencilerin ve velilerin tercih sürecinde bu bilgilere dikkatle bakmaları ve en uygun eğitim seçeneklerini belirlemeleri önemlidir. Siz değerli öğrencilerimize rehber niteliği olması açısından Rize anadolu imam hatip liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini sizlere bilgi vermesi açısından tablo halinde derledik.

OKUL ADI TÜRÜ LGS
TABAN
PUANI
LGS
TABAN
%'LİK
YABANCI
DİLİ
İLÇE İL
Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi H.S Anadolu İmam Hatip Lisesi 372.1042 15.32 İngilizce GÜNEYSU RİZE
Şehit Erhan Dural Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 363.0032 17.33 İngilizce MERKEZ RİZE
Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi H.S Anadolu İmam Hatip Lisesi 344.7412 21.83 Arapça GÜNEYSU RİZE
Rize Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 298.1638 36.96 İngilizce MERKEZ RİZE
Ardeşen Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 234.114 70.27 İngilizce ARDEŞEN RİZE

 

Rize En İyi Fen Liseleri Hangileri?

Rize en iyi fen liselerini siz değerli öğrencilerimiz için güncel veriler esas alınarak sizlere sunulmuştur.

  • Rize Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi
  • Güneysu Şehit Kemal Mutlu Fen Lisesi
  • Çayeli Fen Lisesi
  •  

Rize En İyi Anadolu Liseleri Hangileri?

Rize en iyi anadolu liselerini öğrencilerimizin bilgi edinmeleri açısından sizler için derledik.

Rize Sosyal Bilimler Lisesi

Rize En İyi Sosyal Bilimler Liseleri Hangileri?

Rize en iyi sosyal bilimler liselerini öğrencilerimizin kapsamlı bilgi ve fikir edinmeleri açısından sizler için aşağıda açıkladık.

Rize Sosyal Bilimler Lisesi

Öğrencilerimizin arasına katılmak istiyorsanız bizi ve mantığımızı iyi anlamanızı istiyoruz. Eğer bizi tanıyorsanız buradan başvuru yapabilirsiniz.

Kategoriler