Header Ads

Seo Services

iPhone 14.3 İOS Güncellemesinden Sonra 3. Şahıs Kablolar Şarj Tutmuyor

Paylaşılan yeni raporlara bakılırsa iOS 14.3 güncellemesi, üçüncü taraf kablosuz şarj cihazlarının iPhone'ları şarj etmesine izin vermiyor. Teknoloji devi Apple, mevzu ile alakalı herhangi bir izahat yapmadı.

Cupertinolu teknoloji devi Apple, birçok hata düzeltmesi ve sistem iyileştirmesi içeren iOS 14.3 güncellemesini geçirdiğimiz  hafta iPhone sevenler  için yayınlamıştı. Apple Fitness+ ve ProRAW benzer biçimde yeni özellikleri de bununla beraber getiren güncelleme, görünüşe bakılırsa şarj mevzusunda kullanıcılara mesele çıkartıyor.


Paylaşılan son raporlar, iOS 14.3 güncellemesini Telefonuna yüklüyen iPhone Kullanan insanların kablosuz şarj konusunda ciddi  sorunlar yaşadığını gösteriyor. Raporlara bakılırsa yeni güncellemeyle beraber oldukca sayıda üçüncü taraf kablosuz şarj aleti artık iPhone cihazları şarj etmiyor.

iOS 14.3, üçüncü şahıs  kablosuz şarj cihazlarıyla Telefona şarj yüklemesine engel oluyor

IPHONE İOS 14.3 ŞARJ PROBLEMİ Sorundan yalnızca üçüncü taraf kablosuz şarj cihazlarının etkilendiği belirtilirken, Apple ise mevzuya dair herhangi bir resmî izahat paylaşmadı. Bu nedenle sıkıntı için bir düzeltme gelip gelmeyeceğini yahut Apple'ın bu durumu bir sıkıntı olarak kabul edip etmeyeceğini bilmiyoruz. Ayrıca bütün üçüncü taraf manyetik kablosuz şarj cihazlarının bu sorundan etkilenmediği ve yalnızca birtakım kablosuz şarj çözümlerinde bu problemle yüz yüze kalındığı bildiriliyor.

Apple, iOS 14.3 güncelleme notlarında cihazın kablosuz olarak şarj edilememe probleminin ve MagSafe Duo şarj cihazının iPhone'u en çok gücün altında kablosuz olarak şarj etmesi probleminin çözüldüğünü belirtmişti

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.