Header Ads

Seo Services

Elon Musk'a ; Matrix Hayal Değil! Gerçek Olabilir


Matrix Elon Musk
MATRİX ELON MUSK
Tesla Ceo'su Önümüzdeki 5 yıl İçerisinde Hiç Kimsenin Dil Bilmesine gerek kalmıcak İnsanların Konuşmaya Ve dil bilmesine gerek duymadan konuşacakları şeyi düşünmesi yeterli olacak ve karşısındaki insan sizi anlayabilecek Diye Konuşmalar Yaptı

Neurilink ile İnsanın Beynine yerleştirilerek insanın dil bilmesine gerek kalmayacak

Musk, bir Neuralink cihazının önümüzdeki yıl içinde ilk kez insan beynine bağnabileceğini umduğunu söyledi. Bu kapsamda pille çalışan bir çipin, bir insanın kafatası içerisine yerleştirilmesi ve buradan beyne elektrotlar gönderilmesi planlanıyor.

İlk nesil cihazların daha çok beyin yaralanmaları ve bozukluklarının tedavisinde kullanılacağını ancak ilerleyen dönemlerde bundan çok daha fazlasının mümkün olabileceğini belirten Musk, "Beyninizdeki herhangi bir yerle arayüz kurulabilir, bu yüzden cihaz görme yeteneğinizi iyileştirebilir." dedi

Musk, "5 yıl içinde konuşmanıza gerek kalmayabilir. Duygusal nedenlerle bunu hala yapabiliriz. Ancak bu cihazlarla çok hızlı ve daha hassas bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Dile ne olacağından emin değilim. Böyle bir durumda Matrix gibi bir şey olurdu. Farklı bir dilde mi konuşmak istiyorsunuz? Sorun değil, sadece programı indirin." diye konuştu.

40,7 milyar dolar serveti bulunan Elon Musk'ın bu ilginç açıklamasının, Tesla'nın hisse fiyatlarının düşmesinden birkaç saat sonra gelmesi de dikkat çekici.


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.